Заплисти в музей. Які незвичайні виставки і галереї відкриваються у світі

Фото: Getty Images

До нових виставок потрібно їхати на танку, пірнати з аквалангом, намацувати експонати у темряві...

До експонатів — з аквалангом

У березні нинішнього року біля острова Сент-Маргеріт, розташованого за 1 км від Канн, на глибині трьох метрів під водою відкрили музей історії острова. Експонати підготував британський художник-підводник Джейсон де Кайрес Тейлор. На створення шести скульптур, що зображують місцевих жителів з масками на обличчях, йому знадобилося близько чотирьох років.

підводний музей, художник-підводник, музей з аквалангом
Виставка скульптур під водою

• Найвідоміший об'єкт острова Сент-Маргеріт — в'язниця Форт Рояль, в якій у XVII столітті містився таємничий в'язень епохи Людовіка XIV, який отримав прізвисько Людина в залізній масці

• Вхід до музею безкоштовний. Відвідувачам знадобиться власний акваланг

Нюхати в темряві

На початку травня в Ризі відкриється перший у Балтії музей темряви, де експонати не можна побачити, а можна тільки помацати, почути, понюхати або спробувати на смак. Екскурсії в музеї проводитимуть сліпі гіди. Вони розкажуть, чи бачать незрячі люди сни, чи рахують кроки, коли переходять дорогу, і багато іншої інформації про особливості життя в темряві. Кожен зал музею присвячений різним органам почуттів, щоб відвідувачі змогли відчути природу слуху, дотику, нюху і смаку.

музей в темряві, музей навпомацки
Щоб познайомитися з експозицією, потрібно задіяти всі органи чуття, крім зору

• Крім екскурсії по залах музею автори проекту планують організувати програму "Побачення у темряві"

• Цільова аудиторія проекту — люди віком 18-35 років, студенти, школярі, туристи

Танки під водою

В Йорданії у 2019 році відкрили підводний музей військової техніки. В експозиції представлені 19 об'єктів. Серед них — бойовий танк "Вождь" з гарматою 120-міліметрового калібру, зенітне знаряддя Mus Duster з двома гарматами 40-міліметрового калібру, ударний вертоліт AH-1F Cobra. Вісім експонатів розташовані на глибині до 20 м, 11 — на глибині 28 м. Відвідати виставку можна на підводному човні зі скляним дном або спустившись на глибину з аквалангом.

підводний музей, військовий музей, музей військової техніки
"В гості" до танків — на підводному човні

• Небезпечні для навколишнього середовища матеріали і речовини видалили з експонатів заздалегідь

• Музей покликаний відвернути туристів від коралових рифів, які страждають від надмірної уваги цікавих плавців

Музей майбутнього

Минулого року в Дубаї урочисто презентували новий семиповерховий музей, присвячений сучасним технологіям. На відкриття зібралася вся королівська родина. За словами шейха Мохаммеда бін Рашид Аль Мактума, вони побудували "справжнє семиповерхове диво без колон" площею 30 тис. кв. м, висотою 77 м, з 1024 арабськими текстами і каліграфічним панно на фасаді. У будівлі планують вивчати інновації у сфері науки і технологій, а також розгорнути платформу для стартапів.

Дубай, музей майбутнього, пам'ятки ОАЕ
Неймовірне майбутнє — вже сьогодні

• Зовні будівля музею нагадує гігантське скляне око

• Постійних колекцій в музеї не буде. Кожні два-три роки планують проводити три масштабні виставки, демонструючи новітні технології майбутнього