Конгрес США схвалив законопроект за визнання округу Колумбія 51-м штатом

США, Округ Колумбія, Конгрес, Сенат, Демократи, Республіканці
Фото: flickr.com | Округ Колумбія, Вашингтон

Тепер історичний законопроект повинен отримати схвалення у Сенату.

Палата представників Конгресу США, яка контролюється демократами, проголосувала в четвер, 22 квітня, за визнання округу Колумбія, де знаходиться столиця Сполучених Штатів Вашингтон, 51-м штатом.

Про це повідомляє CBS News.

Законопроект був ухвалений 216 голосами проти 208, при цьому жоден республіканець не віддав за нього свій голос.

Видання пише, що новий закон має малі шанси бути схваленим у Сенаті. Хоча демократи зараз мають там більшість у 50 місць, для ухвалення закону буде потрібно 60 голосів, і він навряд чи отримає підтримку 10 республіканців.

Прихильники законопроекту підтримують надання округу Колумбія статусу штату, оскільки його мешканці позбавлені деяких прав, зокрема представництва в Конгресі.

Населення округу становить понад 700 тис. осіб, що більше, ніж населення таких штатів, як Вайомінг або Вермонт. Однак якщо кожен із цих двох штатів делегує в Конгрес по два сенатори і по одному представнику в нижню палату, округ Колумбія не має представництва з правом голосу в Конгресі.

Також прихильники законопроекту зазначають, що округ Колумбія в 2019 році заплатив більше федеральних податків, ніж 21 штат, і більше на душу населення, ніж будь-який штат.

В окрузі Колумбія 46% населення складають чорношкірі, а більшість всіх жителів — не бiлi. Якщо допустити, що законопроект буде ухвалений це буде перший штат, де чорношкірі мешканці складуть більшість.

Відповідно до законопроекту, який названий HR 51, повинен з'явитися новий штат Вашингтон як Співдружність Дугласа, названий на честь американського письменника Фредеріка Дугласа. При цьому Білий дім, Капітолій США та Національна алея, повинні залишатися під федеральним контролем як резиденція уряду США.

Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена висловила підтримку законопроекту HR51, який передбачає перетворення округу Колумбія на 51 штат. Слід зазначити, що в 2020 році Палата представників вже ухвалювала законопроект про те, щоб перетворити округ Колумбія на 51-й штат, проте пізніше він був відкинутий Сенатом, який належав республіканцям.