Венесуела стягує резервні війська на кордон із Колумбією (фото)

Колумбія, венесуела, Кордон, FARC
Фото: Telegram-канал / Военный Осведомитель

Озброєні люди, які належать угрупуванню FARC, періодично перетинають кордон із Венесуелою і беруть під контроль життя місцевих громад.

Венесуела стягує резервні сили національної гвардії в район кордону з Колумбії, після того як там активізувалися загони FARC.

Про це повідомляє Військовий інформатор.

FARC — марксистське угрупування, яке впродовж багатьох років тероризувало місцевих жителів, загрожувало життю правозахисників і громадських лідерів, вербувало дітей для участі в збройних конфліктах.

Колумбія, венесуела, Кордон, FARC

У 2016 році загони FARC були офіційно розпущені, коли уряд Колумбії та озброєне угрупування підписали мирну угоду. Однак у період пандемії Covid-19 конфлікт відновився. Озброєні люди періодично перетинають кордон із Венесуелою і беруть під контроль життя місцевих громад.

Колумбія, венесуела, Кордон, FARC

Як повідомляє видання Notimerica, щонайменше, п'ятеро венесуельських солдатів постраждали в нових зіткненнях із FARC на кордоні з Колумбією. Напруженість між Каракасом і Боготою продовжує наростати. За даними організації Fundaredes у прикордонних із Венесуелою районах Колумбії було зареєстровано 99 вбивств, 55 зниклих безвісти і 28 озброєних зіткнень.

Колумбія, венесуела, Кордон, FARC

Нагадаємо, з 2017 року в Колумбії почав діяти режим припинення вогню між регулярною армією та останнім активним повстанським угрупуванням у країні — "Армією національного визволення" (ELN).