У Великобританії озвучили офіційну причину смерті принца Філіпа

Герцог Единбурзький, Філіп, смерть принца Філіпа, причина смерті
Фото: The Royal Family | Герцог Единбурзький Філіп

Головний лікар королівської сім'ї сер Х'ю Томас написав у посвідченні про смерть, що життя припинилося внаслідок "старості".

Чоловік Королеви Великобританії Єлизавети II — Герцог Единбурзький Філіп — помер від старості. Про це повідомляє The Telegraph із посиланням на свідоцтво про його смерть.

У документі говориться, що смерть засвідчив лікар Єлизавети II сер Хʼю Томас, який очолює королівський медичний будинок. Цю посаду він обіймає з 2014 року.

У Великобританії причина смерті "старість" застосовується як причина у випадках, коли пацієнти старше 80 років і якщо лікар особисто дбав про них.

Нагадаємо, принц Філіп не дожив всього два місяці до свого 100-го дня народження. Проблеми зі здоровʼям у нього почалися в серпні 2017 року, коли він пішов на пенсію. Тоді він раптово скасував свою присутність на традиційній церковній службі, яку він планував відвідати разом із королевою в березні 2018 року.

Філіп також пропустив службу в пасхальну неділю в тому році перед оголошенням про те, що йому була зроблена операція із заміни тазостегнового суглоба.

Уже в наступному році стало відомо, що королівська сімʼя потрапила в ДТП, через яку Філіп добровільно відмовився від водійських прав. У грудні того ж року він був госпіталізований у звʼязку з "уже наявним захворюванням", повідомляли тоді в палаці.

16 лютого поточного року його поклали в лікарню Едуарда VII, кілька днів поспостерігати його після "поганого самопочуття" і "лікування інфекції". Зрештою його перебування в лікарні затягнулося на рекордні 28 днів

Нагадаємо, Принц Філіп помер 9 квітня 2021 року у віці 99 років і став єдиним чоловіком серед британських монархів, який прожив стільки років. Він зустрів смерть у Віндзорському замку. Відомо, що в лютому Філіпа госпіталізували і провели операцію на серці.

Вже 21 квітня Єлизавета II вперше звернулася до народу після смерті чоловіка. У процесі звернення королева Великобританії визнала, що переживає "період глибокої печалі" через те, що вперше за 73 роки святкує свій день народження сама".