80 000 російських солдатів залишаються на кордоні з Україною, — New York Times

солдат, рф, росія, загарбник, окупант, російський окупант
Фото: Vitaly Kuzmin | Солдат РФ

Це найбільше угрупування, яке Росія концентрувала біля кордонів України з моменту анексії Криму у 2014 році.

Високопоставлені представники міністерства оборони США заявили, що близько 80 тисяч російських військовослужбовців залишаються поблизу кордону з Україною. Це є найбільш угрупуванням, яке Росія концентрувала з моменту анексії Криму у 2014 році. Про це повідомляється в новій публікації в The New York Times.

Військові аналітики зазначають, що розгортання військ Росією явно призначається для того, щоб демонструвати силу і грати мускулами, особливо з огляду на початок президентства нового лідера США Джо Байдена. За словами офіційних осіб, Путін схильний шукати способи перевірити його рішучість. Але небезпека полягає в тому, що будь-яке нарощування військової потужності може вийти з-під контролю або спровокувати ще глибшу кризу.

"Вони зберегли значні сили в регіоні" — каже генерал-майор Майкл С. Репасс, колишній командувач силами спеціальних операцій США в Європі у відставці, який тепер є радником НАТО за спеціальними операціями в Україні.

Деякі американські офіційні особи кажуть, що розгортання військ в основному направлене на викриття слабкості Сполучених Штатів і Європи. Це спосіб показати Києву межі реальної підтримки Заходу. За словами цих офіційних осіб, Росія хоче викликати реакцію Заходу, але таку реакцію, яка не виправдає надій українського уряду.

Москва хоче дати зрозуміти Києву, що вона з ним — один на один у цьому протистоянні. Саме для цього і стягуються війська і відбувається вся ця гра м'язами — йдеться у виданні.

Раніше ми розповідали, що РФ розгортає на кордоні з Україною новітні літаки. Новітніми Су-35С оснастять ескадрилью 31-го винищувального авіаполку, який дислокується поруч з українськими територіями (Міллерово, Ростовська область).

Також ми повідомляли, чому Україна не збиває російські вертольоти, які порушують повітряний простір нашої країни. У Держприкордонслужбі нагадали, що для ліквідації ворожої авіації необхідні переносні ЗРК, але таким озброєнням оснащені не всі прикордонні загони.