"Авіалінії Антонова" перевозили в Сербію винищувачі, подаровані Білоруссю, — ЗМІ

перевезення літаків до Сербії
Фото: 5 канал | Ан-124

Український літак, за даними журналістів, перевозив із підсанкційної Білорусі два з чотирьох подарованих літаків для Сербії.

Літак Ан-124 "Руслан" перевозив із Білорусі через Угорщину й у Сербію два винищувачі МіГ-29, які подарувала їм Білорусь. Про це повідомляє балканська служба "Радіо Свобода".

За інформацією видання, факт перельоту українського літака в Сербію підтвердило міністерство оборони Угорщини. Там Ан-124 зупинявся на технічну посадку в столиці країни 16 травня. Наступного дня, 17 травня, літак вилетів до Сербії.

Маршрут прямування літака
Маршрут прямування літака
Фото: RFE/RL

При цьому в Міністерстві оборони Сербії заявили, що вони не володіють інформацією про приземлення українського літака в Будапешті та власне про винищувачі на борту літака. Однак про отримання перших двох винищувачів ще 17 квітня оголосив сербський міністр оборони Небойша Степанович. Держпідприємство "Антонов" на запит журналістів щодо технічної посадки в Будапешті нічого не відповіли.

МіГ-29 ВПС України
МіГ-29 ВПС України
Фото: Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ВС України

Повідомляється, що всього Білорусь подарувала Сербії 4 такі винищувачі. До Сербії, за даними видання, вже не вперше привозять озброєння з країн, які знаходяться під санкціями ЄС.

Нагадаємо, 14 серпня ЄС ввів санкції проти офіційних осіб Білорусі за насильство та порушення прав людини. З тих пір санкції зберігаються, а президентство Лукашенка країни ЄС не визнають. У відповідь Білорусь пригрозила розірвати дипломатичні відносини з ЄС, але не зробила цього.

Зазначимо, що раніше літаки Ан-124 вивозили з Афганістану вертольоти німецької армії.