Facebook почав "позначати" державні ЗМІ Росії, Китаю та Ірану

соціальна мережа, facebook, маркування російських змі
Фото: Колаж Фокусу

Компанія пообіцяла маркувати так усі компанії, які, з точки зору її представників, знаходяться в редакційній залежності від держав.

Соціальна мережа Facebook почала маркувати державні засоби масової інформації Росії, Китаю та Ірану. Станом на вівторок, 25 травня, "позначеними" були канали, що належать російським "РІА Новини", Russia Today, Ruptly, китайському агентству Xinhua й іранському Press TV.

Перед кожною публікацією на цих сторінках Facebook висвічує повідомлення: "Це видання контролюється державою Росія/Китай/Іран".

Власне компанія пояснює наявність цих попереджень необхідністю поставити людей до відома, що той чи інший засіб масової інформації є державним, оскільки він за підтримки керівництва своїх країн здатен впливати на думки людей.

"Ми виявляємо такі організації за допомогою наших визначень і правил, перевіряючи власників, керівників, джерела фінансування, а також процеси, які допомагають забезпечувати незалежність редакційної політики. У розділі Прозорість Сторінки організації, яку ми визначили як контрольовану державу, з'явиться відповідна позначка", — йдеться в повідомленні соціальної мережі.

У соцмережі пообіцяли привласнювати такі мітки організаціями по всьому світу в ситуаціях, коли, на думку її представників, видавці є під повним або частковим редакційним контролем влади.

Як повідомлялося раніше, Росія внесла видання "Медуза" до списку іноземних агентів. Причиною блокування стала відповідь на дії Латвії, яка протягом кількох місяців блокує російські телеканали і сайти на території держави. Редакція SIA "Medusa Project" зареєстрована на території Латвійської республіки, що й дозволило їх додати до списку іноземних агентів.

Тепер перед кожною новиною і статтею на сайті ЗМІ з'являється попередження: "Це повідомлення (матеріал) створене і (або) поширене іноземним засобом масової інформації, який виконує функції іноземного агента, і (або) російською юридичною особою, яка виконує функції іноземного агента".