Партия Вольных Демократов

Одарыч Сергей Олегович, 1967 г.р., член Партии Вольных Демократов, образование среднее, Черкасский городской глава, проживает в городе Киеве

Related video

Передвиборна програма Партії Вільних Демократів

Чумацький шлях

Як представники Партії Вільних Демократів, та як громадяни, що прагнуть представляти інтереси народу у Верховній Раді України, ми пропонуємо відновити прямий зв"язок та довіру між людьми та їхніми представниками у владі.
В час, коли інші політики, дбають про свої інтереси і зневажають потреби народу, ми пропонуємо детальний план національного відновлення.
Наша програма називається "Чумацький шлях". Чумацький шлях - це зоряне сяйво, яке вказує шлях тим, хто блукає у темряві. Це орієнтир, який допомагав чумакам - першим українським підприємцям, що заробляли гроші завдяки власній завзятості. Ми впевнені - ця програма може стати орієнтиром для правильного шляху реформ та відродження довіри до держави.
Позачергові вибори до Верховної Ради дають шанс відновити втрачену довіру до влади. Вони відкривають можливість нарешті замінити "дерибан" суспільного майна на чесне служіння людям. Наша перемога стане початком Нового парламентаризму, заснованого на демократичних цінностях та націленого на реалізацію прагнення Українського народу до гідного, заможного і безпечного життя в європейській сім"ї.
Ми зобов"язуємось відновити підзвітність влади народу, встановити персональну відповідальність депутатів Верховної Ради та членів Уряду народу України. Створити країну, в якій вільні люди реалізують своє право на самоврядування і пишаються цим.
Ми усвідомлюємо, що всього і одразу зробити неможливо, особливо в умовах системного паралічу інститутів державної влади. Проте для нас є також неможливим бути у владі і не дбати про країну, не займатись потребами людей. Тому первісно ми виокремили кілька найважливіших завдань, які виконуватимемо у владі.
Починати треба з себе, тобто з самої влади. Необхідно змінити роботу та обличчя Верховної ради.
Протягом перших ста годин роботи, після обрання керівництва Верховної Ради та Уряду ми внесемо на розгляд парламенту пакет реформ, спрямований на відновлення довіри українських громадян до своїх представників та уряду:

ПО-ПЕРШЕ, на розгляд парламенту та широкої громадськості буде внесено проект Закону "Про Регламент Верховної Ради", в якому:
• будуть обмежені повноваження Голови Верховної Ради, аби він не міг маніпулювати роботою
парламенту для захисту особистих інтересів окремих депутатів і фракцій,
• будуть закріплені права парламентської коаліції та опозиції, аби будь-яка коаліція, незалежно від
її кольору, не мала спокуси узурпувати усю владу у парламенті,
• будуть заборонені міжфракційні переходи депутатів у Верховній Раді, щоб не спотворювався
вибір народу,
• будуть унеможливлені голосування депутатів за чужими картками. Реєстрація та голосування
депутатів буде проводитися за відбитками пальців, що забезпечить суворе дотримання ст. 84
Конституції України,
• засідання Верховної Ради та її комітетів стануть відкритими для громадян.
ПО-ДРУГЕ, ми внесемо Постанову про розробку нової редакції Конституції України спеціально створеною конституційною асамблеєю без присутності діючих політиків, виключно зі складу фахівців в галузі конституційного права, відомих громадських діячів та правозахисників.

По-ТРЕТЄ, ми внесемо пакет законодавчих актів, спрямований на зміну виборчої системи. Ми запропонуємо ввести систему відкритих списків: крім вибору партії кожен виборець зможе обрати, хто саме від цієї партії має піти у парламент.

Після викладеного, протягом перших 100 днів роботи нової Верховної Ради ми внесемо на розгляд для відкритого обговорення та голосування законопроекти, концепції яких вже доступні для громадського вивчення та обговорення:

1. ПРО ЧЕСНИЙ І НЕУПЕРЕДЖЕНИЙ СУД ТА БЕЗПЕЧНЕ ЖИТТЯ ГРОМАДЯН. Пакет
законів, спрямованих на розбудову незалежної та об"єктивної судової влади, а також на
реформування системи правоохоронних органів.
У судовій реформі ми пропонуємо поєднати виборність суддів та виконання їх обов"язків по життєво. Суддя має отримати свій по життєвий статус лише якщо за нього втретє проголосували люди у своєму виборчому окрузі.
Одночасно з реформою суду необхідно проводити реформу правоохоронних органів. Генпрокуратура має позбавитись від невластивих їй функцій ведення досудового слідства, функції правоохоронних органів не мають дублюватись, а самі правоохоронні органи мають стати під громадський контроль, захищаючи в першу чергу не державу, а людей.

2. ПРО РІВНІСТЬ ВСІХ ПЕРЕД СУДОМ ТА ЗАКОНОМ. Пакет законів про позбавлення усіх
відповідальних представників держави імунітетів та привілеїв, які безпосередньо не пов"язані з
виконанням їхніх посадових обов"язків.

3. ПРО ПРИПИНЕННЯ ДЕРИБАНУ. Пакет законів, що має створити надійну протидію
розбазарюванню державного і комунального майна та корупції: новий законопроект про державні
закупівлі, про декларування чиновниками своїх доходів та видатків, антикорупційні закони.

4. ПРО ПРОЗОРІСТЬ БІЗНЕСУ ТА СПРИЯННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ, пакет
законів щодо стимулювання підприємництва та зниження податкового тиску на малий та середній бізнес.
Короткостроковим пріоритетом для розвитку підприємництва має стати реформування системи податків, соціальних та пенсійних платежів. Необхідно переглянути і скоротити податкові пільги, перерозподілити "соціальне" та пенсійне навантаження між бізнесом, державою та громадянами, оптимізувати управління соціальними фондами.
Іншим пріоритетом має стати спрощення адміністративних процедур, які заважають підприємцям вести бізнес. Це включає лібералізацію дозвільної системи, регламентацію державних перевірок підприємств, спрощення технічних вимог до організації виробництва.

5. ПРО ВІДРОДЖЕННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ. Пакет законів спрямованих на скасування мораторію на
продаж землі та створення більш прозорих процедур продажу землі несільськогосподарського призначення.

6. ПРО ГРОМАДСЬКИЙ УРЯД. Пакет законів, спрямованих на створення професійної та аполітичної
державної служби. Це передбачає розділення політичних та адміністративних посад, введення
прозорих конкурсів на чиновницькі посади, навчання державних службовців новим навичкам.
Чиновники мають стати професійними та відповідальними управлінцями у своїй сфері компетенції, та надавати якісні державні послуги громадянам.
Ми ведемо мову про конкретні і гостро актуальні для суспільства речі. Наші слова не є обіцянками, вони є відображенням наших політичних цінностей і намірів. їх втілення в межах відповідних реформ надасть змогу почати реалізовувати наступні не менш важливі кроки у державній політиці. У наступні 100 днів роботи парламенту ми винесемо на розгляд такі ініціативи:

7. ПРО ЗДОРОВ"Я ТА РОЗУМ НАЦІЇ. Пакет законів, спрямованих на реформування системи
охорони здоров"я та освіти: стимулювання конкуренції у цих сферах, зміну принципів фінансування,
боротьбу з корупцією, дерегуляцію вищої освіти, введення обов"язкового медичного
страхування.

8. ПРО 52 МІЛЬЙОНИ УКРАЇНЦІВ. Пакет законів, спрямованих на подолання демографічної кризи, покращення здоров"я нації, стимулювання народжуваності, боротьбу з надмірним вживанням алкоголю, створення умов для повернення до України трудових мігрантів.

9. ПРО ДОБРОБУТ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДИ. Пакет законів, спрямованих на створення дієвого
місцевого самоврядування та наповнення змістом фінансової, організаційної та матеріально-
технічної самостійності громади.

10. ПРО ТЕ, ЯКУ УКРАЇНУ МИ БУДУЄМО. Закон, що визначатиме засади внутрішньої та зовнішньої
політики. Цей закон має бути наслідком широкої суспільної дискусії і відображати погоджену
позицію громадян з цих питань.
Ми відповідально ставимося до своїх слів, тому ведемо мову про найбільш важливі і гострі для країни проблеми. Здійснення задекларованих, нами кроків створить умови для продовження реформ у соціальній сфері, зокрема продовження пенсійної реформи та реформування системи соціального забезпечення.

З повагою до думки наших співгромадян, ми чекаємо їхній мандат на проведення реформ.