Холодильник марки РФ. Что для мира лучше — замороженная Россия Путина или гниющая Навального

"Он нам не Вован" и "арктические приключения Димона"

Фото: открытые источники
Фото: открытые источники

Минулої неділі в Москві і ще восьми десятках міст РФ відбулися малочисельні народні гуляння, присвячені одному смішному персонажу російської естради по імені Дімон. Сам Дімон на торжества не прибув, бо саме в цей час катався на лижах, всіляко демонструючи свою скромність і бажання дистанціюватися від славословів на свою адресу. Єдині, кого по-справжньому зацікавила гуляюча публіка, були поліціанти, котрі послужливо надали свої автозаки, аби люди не натрудили ніжок. В Росії, однак, багато хто збадьорилися і заявив, що це перша ластівка, народні гуляння, безперечно, продовжаться.

В Україні ця подія пройшла майже непоміченою, бо на тлі вітчизняного бурхливого політичного життя російські несміливі прогулянки віддають безнадійною провінційністю. На які ветерани грізних українських майданів реагують здебільшого поблажливим "Чесне слово, як діти". І сходяться в одностайній думці, що нічого з того не буде.

Та і в самій Росії, схоже, ніхто всерйоз не вірить у можливість солідного дорослого протесту, який би зміг відправити режим Путіна на сміттєзвалище. А вся дискусія зводиться здебільшого до того, чи Навальний сам є головним режисером концертної самодіяльності "Он вам не Димон", чи це такий хитрий проект Кремля.

Насправді це не так уже й важливо, але є приводом пофантазувати і подивитися в майбутнє. Подивитися, що таке буде Росія без Путіна. Поки що цей інтерес лише теоретичний, але ж колись стане і практичним. Бо ще кажуть, що Путін хворий. І не лише на голову, але і в хорошому розумінні — смертельно хворий. Так це чи ні, ми не знаємо, але сподіваємося на краще. Однак виникає питання: от його не стане, що тоді?

Для звичайного банального Совка, яким, безперечно, є Путін, ідеалом та сяючою вершиною людського щастя була морозильна камера радянського холодильника. І запхнути будь-який продукт в морозилку було його першим інстинктивним бажанням. Не дивно, що навіть після масових протестів, які прокотилися Росією, Путін відвіз винуватця торжества Дімона Медведєва не грітися у Сочі, а в лід і кригу арктичного Заполяр'я. Це рефлекс.

"На тлі вітчизняного бурхливого політичного життя російські несміливі прогулянки віддають безнадійною провінційністю"

Як кожен радянський обиватель свого часу пхав у морозилку все, що лише було під рукою, так і Путін весь період свого правління безнастанно тягне усе в глибоку заморозку: і Придністров'я, і Чечню, і Абхазію, і Південну Осетію. А три роки тому надумав навіть запхнути туди ще й цілу Україну. Україна, правда, успішно відбилася, хоча й тимчасово втратила Крим та ОРДЛО. Котрі зараз стирчать з путінської морозилки, як колись ніжки синюшних радянських курей. Аж дверка там уже не закривається.

І от з"являється Навальний, який заявляє, що весь той холодильник марки "РФ" треба розморозити і почистити. Розпочав він це робити навесні, і якщо взяти до уваги закони циклічності соціальних протестів, то енергія для наступної хвилі масових гуляній в Росії має накопичитися десь восени. І на цей час Навальний, по ідеї, має запустити в мережу новий цікавий фільм "Он вам не Вован". Після якого торжества і народні гуляння разом з катаннями в автозаках мають вийти на якісно вищий рівень.

Знавці російської кухні не виключають, що восени цього року фреон в російському холодильнику може закінчитися, замість холоду він почне нагріватися. І це все може співпасти з новою хвилею антикорупційних протестів. Котрі за милою російською звичкою мають всі шанси перерости в бунт. Безглуздий і безпощадний. От коли ретельно запаковані в морозильну камеру проблеми почнуть одночасно танути та неестетично гнити. І важко сказати, що для світу краще — заморожена Росія Путіна чи гниюча Росія Навального.

В будь-якому разі до того, що холодильник марки "РФ" в любу мить може закоротити і він спалахне синім полум"ям, готовими треба бути повсякчас. І армія з потужними вогнегасниками буде нам тоді особливо доречна.