Розділи
Матеріали

Британський тріумф. Льюїс Хемілтон виграв гран-прі Великої Британії: огляд 12-го етапу Формули 1 (фото, відео)

Тетяна Собченко

Льюїс Хемілтон виграв свій домашній гран-прі Формули 1 у Великій Британії. Його напарник по Mercedes Джордж Расселл, який стартував із поула, змушений був зійти через проблеми з болідом.

Льюїс Хемілтон встановив новий рекорд Формули 1, здобувши перемогу на гран-прі Великої Британії дев'ятий раз у кар'єрі. Макс Ферстаппен фінішував другим, третім на подіумі став британець Ландо Норріс.

У кваліфікації гран-прі Великої Британії Mercedes розбив суперників, посівши перший ряд. Джордж Расселл радів другому поулу в цьому сезоні, Льюїс Хемілтон був задоволений другим місцем на старті. Ландо Норріс, який розташувався на третьому стартовому місці, збирався відігратися в гонці. Уперше в історії Формули 1 три британці потрапили до топ-3 кваліфікації. На другому ряду поруч із Норрісом стояв Макс Ферстаппен. Увесь паддок сподівався на продовження дуелі суперників минулого гран-прі. Очікувався дощ.

McLaren засмучений провальною тактикою

Гонка розпочалася в сухих умовах, і здавалося, що гонщики Mercedes, які втримали лідерство на старті, збережуть темп. Але поступово стало накрапувати, McLaren підтягнувся, а Хемілтон обігнав свого напарника і очолив перегони. В одному з поворотів обидва гонщики Mercedes виїхали за межі вологої траси, і Норріс обійшов Рассела, а згодом обігнав Хемілтона і вийшов на перше місце.

Норріс обганяє Хемілтона в боротьбі за лідерство в гонці

За ним одного за одним обігнав Mercedes Піастрі. Ініціатива перейшла на бік McLaren — помаранчеві боліди почали відриватися, але попереду очікувалося ще два піт-стопи. На першому піт-стопі McLaren припустився своєї першої помилки, не покликав одночасно двох гонщиків змінити шини на проміжні, які більше підходили для мокрої траси. Mercedes поміняв шини двом гонщикам на одному колі, а McLaren залишив на трасі Піастрі, який їхав так повільно, що опустився після хвилі піт-стопів з другого на шосте місце, вибувши з боротьби за перемогу. Джордж Расселл також вибув із боротьби, але з технічних причин. Під дощем Норріс контролював відрив від Хемілтона, але дощ закінчився, і потрібно було ухвалити рішення, коли провести другий піт-стоп і повернутися на сліки. На 39 колі вирішилася доля перегонів, коли Норріс проїхав в'їзд на піт-лейн, а Хемілтон заїхав у бокси та перевзувся на софт. Одного кола вистачило Льюїсу, щоб зменшити відрив і залишитися на трасі лідером після піт-стопу Норріса, який також перейшов на софт.

Ландо не зміг наздогнати британця. Ба більше, він поступився другим місцем Максу Ферстаппену, який на харді зміг під кінець гонки показати вражаючу швидкість.

Red Bull і Ferrari

Якщо після другої перемоги Mercedes поспіль у когось склалося враження, що у Макса Ферстаппена настали важкі часи, то не варто спокушатися. Фінішувавши другим, нідерландець ще більше зміцнив лідерство.

Засмучений Ландо Норріс фінішував третім

Від найближчого суперника (Норріса) його відокремлює прірва завдовжки у 84 очки. Попереду ще 12 гонок, але відіграти таке відставання буде дуже складно. А от у кого справді скрутні часи — це у Серхіо Переса. Помилка у кваліфікації змусила його стартувати останнім із піт-лейн. Тактика з переходом на проміжні шини, коли ще не було дощу, гідна командного містка Ferrari. Який, до слова сказати, відправив Леклера на піт-стоп із такою ж провальною ідеєю. "Занадто ... сухо!" — лаявся по радіо Перес, але виправити помилку вже було не можна. Мексиканець ще кілька разів поміняв шини та фінішував на 17-му місці. Що говорив по радіо Леклер (14-й), який уже цьогоріч був точно в такій самій ситуації, залишилося таємницею.

Хемілтон — тріумфатор

Якщо помилки на командних містках команд поламали перегони деяким гонщикам, то Льюїс Хемілтон сам ухвалював рішення залишитися на трасі, коли його запрошували в бокси. "Ні, я залишуся на трасі", — відповідав Льюїс команді та скорочував відрив від Норріса, що лідирував, під дощем. Багато в чому завдяки цьому рішенню британець завоював заслужену 104-ту перемогу. Він удев'яте виграв свій домашній гран-прі Великої Британії, встановивши рекорд Формули 1.

Половина сезону Формули 1 2024 року позаду. Наступний етап Формули 1 пройде через два тижні в Угорщині.