Toyota представила власний автопілот

Автопілот Toyota, Toyota представила автопілот
Фото: Toyota | Автопілот Toyota

Система Advanced Drive поки доступна на двох моделях компанії, що продаються в Японії.

Компанія Toyota представила автопілот власної розробки, який має автономність другого рівня за класифікацією SAE. Система під назвою Advanced Drive вже доступна на двох моделях компанії, які продаються в Японії.

Автопілот Advanced Drive функціонує на основі даних, отриманих від цілого комплексу різних датчиків. Так, до складу входять радар, що працює в міліметровому діапазоні, а також оптичний далекомір і лідар. Крім того, використовуються високоточні карти для визначення кількості рядів на дорозі, обмежень швидкості та крутизни поворотів.

Робота системи можлива тільки на заміських шосе, у місті автопілот не активується.

Автопілот Toyota
Автопілот Toyota працює тільки на заміських шосе та хайвеях. Фото: Toyota

Під час роботи автопілота водій може прибрати руки з керма, але стежити за дорогою зобов'язаний. Це весь час відстежує спеціальна камера в салоні. Що буде, якщо водій відвернеться? Система видасть звукове та світлове попередження, а ремінь безпеки завібрує. У разі відсутності реакції Advanced Drive самостійно приведе машину до узбіччя, загальмує до повної зупинки, після чого в службу порятунку надійде сповіщення про позаштатну ситуацію.

Спектр можливостей тойотівського автопілота досить широкий: підтримання швидкості та дистанції, утримання в смузі, а також перешикування та обгони. Щоправда для зміни рядності водієві необхідно дати підтвердження, активувавши відповідний поворотник.

Lexus LS 500h і Toyota Mirai з автопілотом Advanced Drive
Автопілот Advanced Drive доступний для Lexus LS 500h (ліворуч) і Toyota Mirai. Фото: Toyota

Advanced Drive вже пропонується на японському ринку. Система увійшла в оснащення двох передових моделей компанії: це флагманський Lexus LS 500h із гібридним приводом та інноваційний водневий Toyota Mirai. У першому випадку ціна машини з автопілотом становить $149 тисяч, у другому — $77 тисяч.

У майбутньому автопілот Advanced Drive з'явиться і на інших моделях Toyota і Lexus, проте наразі конкретні моделі і терміни компанія не називає.