Ледве не вбили. В Китаї жінка обвинувачує Tesla в несправності гальм в її Model 3 (відео)

Фото: скриншот

На автосалоні в Шанхаї на стенді компанії Tesla жінка з даху Model 3 протестувала проти несправних гальма в її електрокарі.

На Шанхайському автосалоні 32-річна китаянка на прізвище Чжан на стенді компанії Tesla піднялася на дах виставленого електрокара Model 3, щоб таким чином висловити протест проти несправності гальм в її особистому Model 3. Про це повідомляє Bloomberg.

Під час протестної акції на жінці була надіта футболка з написом "Brake Lost Control" ("Гальма перестали працювати") китайською мовою.

Жінку швидко оточили охоронці, які використовували парасольки, щоб приховати її від відвідувачів автосалону. Однак протестувальниці вдалося відкинути парасольки, вона продовжувала скандувати "Гальма Тесли перестали працювати", перш ніж охоронцям вдалося зняти її з даху і відвести.

У коментарі Bloomberg представник компанії Tesla зазначив, що жінка "широко відома тим, що неодноразово протестувала проти проблеми з гальмами Тесли". За запевненнями самої протестувальниці, на електрокарі Tesal Model 3, який належав їй, відмовили гальма, після чого машина потрапила в аварію, що мало не призвело до загибелі чотирьох членів її сімʼї, які перебували в салоні.

Під час попередніх переговорів з жінкою, яка наполягала на поверненні електрокара і грошової компенсації, компанія запропонувала кілька варіантів врегулювання. Зокрема Tesla запропонувала відправити потерпілий електрокар на експертизу незалежної компанії, однак власниця відмовилася.

Сама аварія сталася 21 лютого 2021 року. Батько власниці Model 3 керував електрокаром, коли на автомагістралі зіткнувся з двома іншими автомобілями, що рухалися у попутному напрямку.

При цьому в Tesla, проаналізувавши показання бортових датчиків машини після аварії, зробили заяву, що в момент зіткнення АБС працювала нормально разом з попередженням про лобове зіткнення та функціями автоматичного екстреного гальмування. Швидкість перед початком гальмування становила близько 120 км/год.

Власниця електрокару Telsa Model 3, який потрапив в аварію, у процесі однієї з попередніх протестних акцій, подібної до тієї, що сталася на Шанхайському автосалоні
Власниця електрокару Telsa Model 3, який потрапив в аварію, у процесі однієї з попередніх протестних акцій, подібної до тієї, що сталася на Шанхайському автосалоні

Власниця машини вважає, що Tesla могла підтасувати дані, щоб піти від відповідальності, тому не довіряє увʼязнення. Незалежне розслідування аварії поки не розпочато, в компанії Tesla запевнили, що його результати будуть опубліковані в публічному просторі.

За підсумками інциденту на Шанхайському автосалоні жінку затримали на пʼять діб, про що повідомили в міському Управлінні громадської безпеки. У поліції заявили, що Чжан порушила громадський порядок і пошкодила електрокар на стенді Tesla.