Залізний ювілей "Гри престолів". Все заборонене дозволено: сексуальна революція у Середньовіччі

серіал Гра престолів, дійові особи, головні герої
герої дня

Виповнилося десять років відтоді, як вийшла перша серія культового серіалу в жанрі фентезі "Гра престолів".

Серіал побив безліч рекордів і відрізняється від інших низкою важливих особливостей.

Залізна воля

Особливість перша і головна. Все, що сучасній людині заборонено — тут дозволено. І побачити можна все: від шокуючої жорстокості до сексуальної вольності. Зрозуміло, що весь цей набір є в п'ятитомній серії фентезі-романів Джорджа Р.Р. Мартіна "Пісня льоду і полум'я", за яким телеканал НBO зняв вже 8 сезонів. І тут криється один головних секретів. НВО — це канал, який розповсюджується за передплатою: тільки тут і тільки для вас. Відповідно, в плані натуралістичної екранізації у них було менше обмежень, ніж у традиційних ТБ-конкурентів, розрахованих на сімейний перегляд.

Беремо перші три серіали у списку НВО: "Байки зі склепу", "Велика любов", "Брати по зброї". Перший — фільм жахів і містики, другий — про сім'ю мормонів, яка практикує полігамію (ех!), Третій — масштабний серіал про війну. Так ось, в "Грі престолів" все це — в одному флаконі.

"Гра престолів": Деєнеріс Таргарієн проти Ланністерів і Тарлі

Відомо, що стрижнева лінія серіалу — боротьба претендентів за Залізний Трон. В основу сюжету покладено династичний конфлікт в Англії середини XV століття: протистояння Йорків і Ланкастерів. У Старків з "Гри", як у Йорків, колір герба — білий, а у Ланністерів, як у Ланкастерів — червоний. Але головна фішка романів "Пісні льоду і полум'я" у тому, що Мартін на середньовічну війну Червоної та Білої Троянди (1455-1485) наклав сексуальну революцію 1960-х і все це дивним чином поєднав магією, драконами, білими ходоками та іншими образами та прийомчиками фентезі XX століття. Вийшла ядерна, але приваблива суміш!

Чи пам'ятаєте ви, що породило в літературному плані Середньовіччя? Вірно, лицарські романи! У кожного лицаря повинна була бути дама серця, шляхетний лицар рятує сиріт та скривджених, а зі своєю дамою у нього виключно платонічні відносини. І все змагаються в шляхетність манер. Е ... ви що-небудь подібне бачили у сексуально-кривавій каші "Гри престолів"?

Буквально в першій серії першого сезону в башті Королева Серсея (Ліна Хіді) та її брат-близнюк Джеймі Ланністер (Ніколай Костер-Валдау) віддаються інцесту (в позиції, вибачте за подробицю, "ззаду", але, ймовірно, це улюблена поза автора — оскільки саме таким чином у перших сезонах задовольнялася хіть, як на конвеєрі). Свідком їх сексу випадково стала дитина. Безжурні близнюки, порадившись, виштовхують хлопчика з вікна вежі, щоб не розпатякав: у цій сцені сфокусована і мораль і принципи, які динамічно рухатимуть сюжет "Гри престолів".

"Ви — племінник мого чоловіка!"

Цікаво, що у сьомому сезоні улюбленець публіки Лорд-командувач Нічного дозору Джон Сноу (Кіт Герінґтон) зумів підкотити до самої Матері драконів Деєнеріс Таргарієн (Емілія Кларк). Глядачі тільки цього й чекали сім сезонів! Суперпара!

Але тут з'ясовується походження Джона Сноу: виявляється, він і не Джон, і не Сноу, а основний, блін, претендент на Залізний трон по імені Еєгон Таргарієн. Він — син Рейгара Таргарієна, який брат Деєнеріс. Виходить, що племінник переспав з тіткою. Та-да-да-та-дам! Мартін що, так спеціально робить? Напевно!

У серіалі вистачає згвалтувань, оргій, сцен у борделі. Сексом займаються на підлозі, на столі, на коні... Автор — витівник.

У що обійшлися зйомки "Гри престолів"

Інша фішка серіалу у тому, що він екранізований з розмахом, як повний метр. На початку грошей було не дуже багато — доводилося економити на вершниках та лучниках, але в міру зростання аудиторії збільшувався і бюджет, який став рекордним для телесфери: 1 серія — $ 10 млн.

Статистика "Гри престолів"

У першому сезоні "Гри престолів" кожен епізод дивилося в день показу 2,5 млн глядачів, до шостого цей показник досяг 8,9 млн. Щоправда, HBO використовує безліч способів для більшого охоплення аудиторії — повтори протягом тижня і різні сервіси. Якщо взяти і їх сумарно, то показники ще більші — до 9,3 млн глядачів на епізод першого сезону і приблизно 25 млн — шостого. Плюс, як хвалиться канал, 14,4 млн "піратських" завантажень.

Арья вбиває Короля Ночі

Містика на рівні

Ви будете здивовані, але "Гра престолів" не є рекордсменом навіть серед кабельних каналів — цю планку утримують "Ходячі мерці" каналу AMC. Але хто може протистояти ходячим трупах? Тільки їх кінобрати з "Гри Престолів" — білі ходоки, страшні магічні істоти, від яких люди рятуються за Стіною. Грошей на візуалізацію ходоків (не до Леніна, це інші) не пошкодували — якісні страховиська. У серіалі є кого боятися і чийого знищення бажати.

Чому в "Грі престолів" гинуть найкращі

Однак Мартін "мочить" не тільки ходоків, а й взагалі не береже своїх героїв — за вісім сезонів серіалу загинуло понад 45 персонажів. У глядачів навіть з'явилася прикмета: якщо хтось сподобався публіці, він обов'язково помре. Однак письменник зжалився і одного разу воскресив померлого Джона Сноу. Може це собі дозволити!

"Гра престолів": сцена воскресіння Джона Сноу

Кінотуризм у Вестерос

Який з глядачів не любить подорожувати? Ось автори і знімали серіал у різних місцях Землі, щоб очей "не замилювати". У цьому телефільмі представлені екзотичні ландшафти і пам'ятки різних країн: Ірландії, Ісландії, Хорватії, Канади і Мальти. У деяких з них вже розвивається туризм "за місцями подій "Гри престолів". Іноді навіть демонструють залишки декорацій зі знімальних майданчиків — навіщо добру пропадати.

І, нарешті, костюми. Про те, як пов'язані персонажі серіалу "Гра престолів" і мода, Фокус спеціально дізнався у фешн-експерта.

Актори "Гри престолів" згадують про зйомки