Мавки в супермаркеті. Прем'єрний кліп KAZKA відразу зібрав понад 1 мільйон переглядів

новий кліп KAZKA, М'ята — скріншот
Фото: facebook.com/kazka.band | Прем'єра кліпу KAZKA — М'ята

У новому кліпі провідний поп-фолк гурт України KAZKA (який побив безліч рекордів переглядів у Youtube) грамотно використав поєднання сучасності й архаїки.

Колись я звернув увагу на те, що в Україні виконавиці діляться на два основних типи: Роксолан — сексуальних хижачок і Лісових мавок — казкових фей, які не дуже сексапільні, але магічні і душевні.

До перших відносяться ВІА Гра, Ані Лорак, Оля Полякова, Світлана Лобода, Тіна Кароль, Маruv. До других — Софія Ротару, Руслана, КАZКА, Vivienne Mort, Onuka, Pur:Pur, "Один в каное", Христина Соловій, Рanivalkova, Go_A.

І ті й інші іноді накладають це на образ Катерини (з поеми Шевченка) — жертви любові, обставин тощо. Наприклад, Тіна Кароль робить це в пісні "Здатися ти завжди встигнеш" ( "Нехай часто можна не побачити думки, нікого на допомогу покликати"), а Рanivalkova — у композиції Crazy Nikita ("Крейзі Нікіта, серце моє Розбите").

Олександра Зарицька, KAZKA М'ята — скріншот
Олександра Заріцька, вона ж — Мавка
Фото: facebook.com/kazka.band

У новому треку "М'ята" групи КАZКА вперше безпосередньо використовують образ Лісової Мавки і навіть згадують про це в тексті: "Там між нами б'ють блискавки, та далеко до висновків. Марю наче у сні, наче мавки лісні".

Однак сучасні міські дівчата не часто бувають у лісовій гущавині. А куди вони постійно навідуються? Правильно — у магазин. Особливо під час карантину. Тому в прем'єрному кліпі "М'ята" — вокалістка колективу Олександра Заріцька проникає в любовно-магічний лісовий світ мавок — прямо з супермаркету, захоплюючи за собою і симпатичних хлопців — нічого без діла по магазинах бовтатися.

Мавки в супермаркеті. Прем'єра нового кліпу від KAZKA — М'ята

Заріцька в чорному плащі (який неабияк робить стрункішою її пухку фігуру), плавно розгойдуючи стегнами, рухається вздовж прилавків. Волосся розпущене, на голові — берет. Миготить зелене марево і випадкова відвідувачка продуктового відділу трансформується в русалку прямо на холодильнику. А хлопець, який їй сподобався, перетворюється на рогатого фавна.

З'являється зелений портал-коридор, що веде їх у магічний лісовий світ, де солодко-суничні поцілунки і хороводи.

У тексті мова про дощ, а в кліпі — юнак затримався біля прилавка з мінеральною водою — не дуже винахідлива паралель, але працює. Поступово пристрасті розпалюються і пісня під електронні пасажі виходить на ударний приспів:

"Якщо це НЕ кохання, то що? (То що?)

Ми удвох під одним дощем

трава зім'ята

Твої поцілунки зі м'яти"

У фіналі розгортається казкова дискотека, де у всіх виростають довгі вуха, як в ельфів.

поцілунки з м'ятою, вуха як у ельфів, новий кліп KAZKA
"У нашому кліпі М'яти всі магічні створіння мають свою історію. Деякі з них беруть початок у давньослов'янській міфології", — розповіли музиканти
Фото: facebook.com/kazka.band

Не скажу, що кліп зроблений майстерно і дизайн — ого-го, але акценти в образах і в пісні розставлені правильно.

За концепцію — найвища оцінка, за виконання костюмів і декорацій — "задовільно", сама пісенька — "добре".

У цілому все працює: за 4 дні кліп набрав понад 1 млн. переглядів — цілком пристойний показник.