"Яке звірство": Сценаристка телехіта "Спіймати Кайдаша" розповідає про зйомки прем'єрного фільму

погані дороги, погані дороги, фільм
Кадр із фільму "Погані Дороги"

Найважчими Наталка Ворожбит назвала зйомки в підвалі.

20 травня в український прокат вийшов фільм про жінок на Донбасі «Погані дороги» Наталки Ворожбит, який вона поставила за своєю однойменною пʼєсою. Картину «Погані дороги» (2020) на фестивалі у Венеції стрічку зазначили як «найбільш інноваційний фільм». А київський «Тиждень критики» вручив Наталці приз «Відкриття року».

Ось що вона в інтервʼю Фокусу "Погані дороги". Премʼєра фільму сценариста "Кіборгів" про полон, ОРДЛО і "військових на всю голову" розповіла про найскладніші моменти зйомок фільму: «Психологічно найважчими були зйомки в підвалі. Під час сцени із садистом-ополченцем я тільки тоді зрозуміла, що дубль є, коли мені стало фізично боляче. Ми знімали у водолікарні в Дарниці — там було все розбите, холодно, атмосфера сприяла. Є актори, яким чим важчі сцени, тим краще. Пʼятий дубль — героїню знову бʼють, вона падає на холодну підлогу. Звичайно, її не бʼють по-справжньому, але кров починає текти — подряпалася десь. Її поливають холодною водою. Думаю: "Боже, яке звірство!" І ловлю себе на тому, що мені результат важливіший, ніж чиїсь відчуття. Від цього ставало трохи не по собі.

Я вигадала, що 13-річна героїня курить у кадрі, і її мама погодилася. Дівчинка не проти. А в мене ж теж дочка. Черговий дубль, дівчинка курить десяту сигарету. У мені мати говорила: "Зупинися, дівчинка ж курить!" А режисер твердив: "Ще дублик — дим не в ту сторону". Після останнього дубля дівчинка сказала: "Я накурилася на все життя".