Сенсації "Євробачення" 2021. Україна та Італія здійснили перезавантаження трендів конкурсу

Солістка Go_A, Катерина Павленко, вокалістка Go_A
Солістка Go_A заворожувала арену "Ахой" і голосом, і поглядом

На конкурсі перемогли тенденції антиглобалізму: чим автентичніші, але в сучасному пакуванні, тим краще. На таку зміну трендів вплинула пандемія ковіду.

Крім італійської рок-групи Maneskin, що перемогла, головною сенсацією конкурсу став виступ української фолк-рейв групи Go_A з піснею "Шум". Під час прямої трансляції, коли наші посідали 9 місце з усього лише 97 балами від журі, раптом від глядачів на голосуванні вони отримують рекордних 267 балів — щелепи впали у всіх. Go_A злітає на самий верх!

Go_A з піснею "Шум" у гранд-фіналі Євробачення 2021 — відео

Наші ще якийсь час трималися на вершині топу. Більше того, за підсумковим голосуванням глядачі дали нам 2-е місце.

А величезна кількість журі нам дали "нуль". Спасибі тільки Бельгії та Литві. Чому? Журі не в'їхало в зміну формату конкурсу в цьому році. Суддів на мило!

Більше за українців від глядачів отримали тільки італійці — 318 балів. Плюс 206 від журі і в результаті їхня перемога "важить" 524 бали.

Євробачення, переможці Євробачення, як голосували за Україну, Україна, Go_A
Заклик голосувати за Go_A спрацював!

Голосування за Go_A. Як це було

На номері Go_A в прямому ефірі було видно, як сильно хвилювалася вокалістка Катерина Павленко — її тоненький голосок трохи тремтів, але не фальшиво. Оформлення номеру теж покращилося порівняно з початковим! Зникла сірість і радикальні червоно-чорні кольори. Тепер домінувала — зелена "шуба" співачки і жовтий колір. Підсвічування навколо її голови утворило сонячний німб.

Катя, як завжди, була малорухливою, але в цей раз вона буквально водила глядачів поглядом. А у фіналі дала гранично високу ноту — на ній ударно і була закінчена композиція, що переходить у захоплене виття натовпу.

Поп-діви в прольоті

Зазначимо, що наші співали українською, італійці — італійською, француженка Барбара Праві — теж національною мовою. Навіть розкритикована російська співачка Manizha з композицією Russian Woman — російською.

Manizha з композицією Russian Woman — російською

Як виявилося, у цьому році — це правильна тактика: тому Manizha потрапила в десятку, посівши 9 місце, а досвідчений продюсер і співак Філіп Кіркоров зі своєю підопічною поп-дівою з Молдавії — англомовною блондою в блискучому білому платті Наталею Гордієнко з композицією Shugar опинилися аж на 13-му!

Manizha, Маніже, Євробачення 2021
Manizha потрапила в десятку, посівши 9 місце

Усі "цукрові" поп-діви — багаторічний тренд "Євробачення" — у цьому році пролетіли!

У тому числі поп-діва plus-size — співачка з Мальти Дестіні Чукуньєре, якій пророкували перемогу. З нею сталася історія "навпаки", порівняно з нашими Go_A: її пісня Je Me Casse від журі отримала рекордні 208 балів, а від глядачів крихти — 47 балів. У результаті загальні 255 балів і 7 місце.

Причина зміни стандартів "Євробачення"

Чому? Ковід повністю перекроїв ситуацію на планеті: ізольованість народів витіснила на другий план глобальні тренди. Світовий стандарт "Євробачення" — галаслива поп-діва або фрік — не відображають сьогоднішні потреби. На авансцену вийшла автентичність, підкреслення того — які ми різні. Але обов'язково в актуальній музичній обробці.

Måneskin з піснею Zitti E Buoni — переможці Євробачення 2021

Перша п'ятірка "Євробачення-2021" виглядає так:

 1. Італія, Maneskin — 524 бали,
 2. Франція, Барбара Праві — 499 балів,
 3. Швейцарія, Gion`s Tears (Джон Мухарремай) — 432 бали,
 4. Ісландія, Dadi Freyr og Gagnamagnid — 378 балів,
 5. Україна, Go_A — 364 бали.

А ось результат голосування журі різних країн за Україну, яке не збігається із сучасними трендами.

 • Італія — 1 бал
 • Греція — 1 бал
 • Португалія — 2 бали
 • Нідерланди — 3 бали
 • Норвегія — 3 бали
 • Ісландія — 3 бали
 • Ізраїль — 4 бали
 • Естонія — 4 бали
 • Німеччина — 5 балів
 • Австралія — 5 балів
 • Мальта — 5 балів
 • Румунія — 5 балів
 • Азербайджан — 6 балів
 • Ірландія — 6 балів
 • Латвія — 7 балів
 • Грузія — 7 балів
 • Швеція — 8 балів
 • Бельгія — 10 балів
 • Литва — 12 балів.

Ось з чого складаються рекордних 267 балів від глядачів — спасибі народам цих країн, які дозволили Україні увійти в топ-5.

1 бал — Мальта, Данія, 2 бали — Швейцарія, 4 бали — Північна Македонія, Швеція, Албанія, Великобританія, Німеччина, 5 балів — Естонія, Греція, Сан-Марино, Нідерланди, Норвегія, 6 балів — Іспанія, Грузія, Латвія, Кіпр, Болгарія, 7 балів — Словенія, Австрія, Росія, Румунія, 8 балів — Ірландія, Азербайджан, Сербія, Хорватія, Ісландія, 10 балів — Австралія, Бельгія, Португалія, Фінляндія, Молдова, Чехія, 12 балів — Ізраїль, Франція, Італія, Польща, Литва.

підсумки Євробачення, як голосували за Україну на Євробаченні
Підсумки Євробачення для України: 267 балів від глядачів, 97 — від журі

Два слова про переможців "Євробачення"

Італійська рок-група Måneskin працює в стилі глем-пост-панк. Сексуальні і відривні. Закликають офісну молодь — не бути "тихими і скромними", а шукати себе, бунтувати проти стереотипів, нав'язаних суспільством. Ця ж композиція Zitti e buoni перемогла на конкурсі в Сан-Ремо.

Måneskin, переможці Євробачення, італійці на Євробаченні
Італійська рок-група Måneskin працює в стилі глем-пост-панк

Француженка Барбара Праві використовувала у своїй авторській композиції Voilà весь набір французького шансону а ля Едіт Піаф: лямур, тужур, бонжур, включаючи незмінне фортепіано. Але яскраве й експресивне виконання — вирішило справу.

Чарівний 22-річний швейцарець з не швейцарським прізвищем — Джон Мухарремай Gjon's Tears у композиції Tout l'Univers видав весь вокальний діапазон, чим вразив — у нього був найсильніший фальцет серед усіх учасників. Красиві хлопці, на відміну від поп-дів — ще не набридли.

Джон Мухарремай Gjon's Tears у композиції Tout l'Univers видав весь вокальний діапазон

Цікава поп-група з Ісландії композитора і вокаліста Даді Фрейра Петурссона Daði og Gagnamagnið виконала в запису свій трек про кохання 10 Years, тому що буквально напередодні один з учасників захворів на ковід.

Даді Фрейр зібрав колектив Gagnamagnið для участі в нацвідборі Ісландії з родичів і близьких друзів

По суті вони — сімейна група. Даді Фрейр зібрав колектив Gagnamagnið для участі в нацвідборі Ісландії з родичів і близьких друзів. У складі його дружина Дарі Арні Фьола Асмундсдоттір (танцівниця), сестра Сігрун Бірна Петурсдоттір (бек-вокалістка) друзі — Хулд Крістін Колбрунсон (бек-вокалістка), Стефан Ханнессон (танцюрист) і Йохан Сигурдур Йоханнссон (танцюрист). Група розробила свій оригінальний імідж — вони завжди виступають у вільних зелених спортивних костюмах, на светрах надруковані портрети учасників у піксельній графіці. Музиканти використовують оригінальні електронні інструменти — просунуті гаджети і дитячі музичні іграшки.

Їхня фішка — це легке навіювання дитинства по-ісландськи. Безпосередність і "родинність" Daði og Gagnamagnið виявилася багатьом близька.