"Нова Іграшка". Хто замінив П'єра Рішара і як тепер із цим жити (рецензія, відео)

нова іграшка, іграшка п'єр рішар, жамель деббуз, французька комедія, комедія для всієї родини, нова іграшка деббуз, іграшка рішар, іграшка вебер, комедія з п'єром рішаром
Фото: Колаж: Фокус | Focus.ua поставив фільму "Нова іграшка" 7-8 балів із 10!

Взимку відбулася світова прем'єра ремейку знаменитого фільму "Іграшка" 1976 року. Кореспондент Фокусу порівняв обидві стрічки: чи варто дивитися "Нову іграшку", як змінилася історія, чи впоралися актори — у нашій рецензії.

Related video

Хто замінив П'єра Рішара у "Новій Іграшці"

Почнемо з головного — нову іграшку грає Жамель Деббуз (родина приїхала до Франції з Марроко), досить відомий у Франції актор. Він знімався у двох частинах "Астерікса", має премію Каннського кінофестивалю, а в юності встиг засвітитися навіть у "Амелі". Також треба згадати, що Жамель не користується правою рукою, яку пошкодив у 14 років.

Чесно сказати, я боявся. Боявся, що це провал кастингу і я вимкну фільм через 15-20 хвилин. Але ні, виявилось, це успіх! Деббуз просто чудово вписався у роль, і до 15 хвилини навпаки розумієш — фільм вдався і дивитися його потрібно до кінця. Головний актор дуже органічно жартує, поводиться в комічних та драматичних ситуаціях. Щоправда, історія головного героя тепер трохи інша. УВАГА — далі вже СПОЙЛЕРИ.

Французький трейлер з англійськими субтитрами, також існує російськомовний переклад фільму

Шахрай замість невдахи — як змінився образ головного героя "Іграшки"

Загалом сюжет першої "Іграшки" повторюється. Син багатія "купує" собі в магазині людину у вигляді іграшки. У першій частині це був журналіст і невдаха. У "Новій іграшці" — це також тимчасово безробітний, який влаштувався в торговий центр охоронцем і невдало заснув на посту.

Але якщо герой П'єра Рішара був чесною людиною, яку ламали обставини, то герой Жамеля Деббуза — спочатку шахрай. Він торгує на ринку чайниками із двома носиками. Їх конфіскує поліція через високий вміст свинцю. Вдома — борги, вагітна дружина. До речі, з баламутною родиною та районом, де живе герой, нас познайомлять докладно. І це — очевидний плюс фільму.

Потрапивши в будинок багатія, наш герой дуже швидко погоджується побути "іграшкою", почувши таксу 2 тисячі євро на день, 14 тисяч євро — на тиждень. Понад те, коли трапиться момент, що сина багатія треба відправити в літній табір і оплата може зникнути — шахрай намагається зробити так, щоб поїздка хлопчика не відбулася.

Втім, в іншому — процес перевиховання багатого синка йде в канві першого фільму, враховуючи технічні та моральні аспекти, що змінилися за 47 років.

"Нова Іграшка" та "Іграшка": комедії із соціальним підтекстом

За всієї своєї комедійності "Іграшка" спочатку була і драмою. Адже багатій "купував" у вигляді іграшки не лише Рішара. Він також розпоряджався долями своїх підлеглих чи випадкових людей, які купували будинок.

У L'Express ще в 1976 році писали, що фільм є чудовим варіантом, як можна поєднувати комедію з драмою.

У "Новій Іграшці" — на межі звільнення цілий завод. А в ініціативній групі протестів виявляється дружина головного героя. Таким чином у якийсь момент комедія переростає у драму.

Ось що про це говорить в інтерв'ю "Журналу Монреаль" режисер фільму Джеймс Ют:

"Переглядаючи фільм ("Іграшка" — прим. Авт.), я побачив уїдливу сатиру... Я зрозумів, що теми першого фільму сьогодні набагато актуальніші. Я маю на увазі, зокрема, соціальний розрив, феномен дітей-королів, місце грошей у нашому житті…

Уявіть, що вам пропонують зарплатню в 14 000 євро на тиждень, щоб ви могли грати з дитиною, яка має в замку всі можливі ігри, вас би годували і дали притулок... Хто б відмовився від цього сьогодні?

…Гроші зводять людину з розуму і спрямовують її. Настав час людині знову очолити суспільство, повернувши на перший план людські стосунки. Ось що ми хотіли сказати цим новим прочитанням роботи Вебера (режисер та сценарист першої "Іграшки" — прим. авт.). У певному сенсі це ідеалістичний фільм".

В результаті — історія склалася і як комедія, і як соціальний фільм. Втім, оцінку економічної ситуації показано дещо ідеалістично. Але тут кожен зробить свій висновок.

нова іграшка, іграшка п'єр рішар, жамель деббуз, французька комедія, комедія для всієї родини, нова іграшка деббуз, іграшка рішар, іграшка вебер, нова іграшка рецензія, нова іграшка відгук Fullscreen
У фільмі "Нова іграшка" процес перевиховання багатого синка йде в канві першого фільму, враховуючи технічні та моральні аспекти, що змінилися за 47 років.

Мій висновок: однозначні 7-8 балів із 10. Фільм треба подивитися. І особливо спробувати, якщо вам подобався оригінал. Зможете порівнювати, підмітити відмінності — перш ніж критикувати. Європейські критики оцінили "Нову іграшку" у межах 6-7 балів, тоді як перша "Іграшка" стабільно набирала від 7,5 до 8.

Важливо
"Зоряні війни" і новий лиходій мультивсесвіту. Чим здивує "Людина-мураха та Оса: Квантоманія"
"Зоряні війни" і новий лиходій мультивсесвіту. Чим здивує "Людина-мураха та Оса: Квантоманія"