Всім відомі Javelin тепер битимуть ворога точніше: що придумали розробники

Javelin, ракетна установка, Raytheon Technologies
Фото: Соцмережі | Нові оптичні системи дозволять ракетам точно уражати броньовані цілі навіть за умов перешкод і складної місцевості

Контракт на $185 млн було укладено з агентством зі співробітництва в галузі оборони США.

Related video

Американська компанія Raytheon Technologies отримала контракт на розробку та постачання електрооптичних систем наведення для протитанкових ракет Javelin, повідомляє Militaryaerospace Electronics. Ці системи дозволять ракетам точно уражати броньовані цілі навіть за умов перешкод і складної місцевості.

За контрактом Raytheon має надати 4 тисячі електрооптичних систем наведення для ракет Javelin, які використовуватимуть армії США та союзних країн.

Нова електрооптична система наведення використовує не лише теплове зображення, а й видиме світло та лазерний далекомір. Ця система дозволяє ракеті краще розрізняти ціль від фону, а також визначати відстань до неї. Крім того, ця система збільшує термін служби ракети та зменшує її вартість.

Електрооптична система наведення складається з двох основних елементів: прицілу та блоку наведення. Приціл встановлюється на пускову установку та служитьдля виявлення і захоплення цілі оператором. Блок наведення вбудований у головну частину ракети й служить для самостійного стеження за ціллю після пуску. Обидва елементи мають однакові електрооптичні датчики, які забезпечують сумісність між ними.

Сьогоднішні Javelin мають теплове самонаведення, яке дозволяє їм визначати ціль теплового випромінювання. Однак цей спосіб наведення може бути порушений різними факторами, такими як дим, хмари або рельєф місцевості.

Raytheon є одним із найбільших виробників електрооптичних систем для військових потреб. Компанія постачає такі системи не тільки для ракет Javelin, але й для інших видів озброєння, таких як ракети Tomahawk, Sidewinder і AMRAAM, а також для дронів і літаків.

Раніше Фокус розповідав про дрон Morpho: що відомо про БПЛА з фіксованим крилом.