Інженери представили супергаджет для військових: що про нього відомо та як він працює

пристрій Somewear Node, пристрій Node, гаджет Node, зв'язок Node, гаджет для військових
Фото: Somewear | Пристрій зв'язку для військових Node

Пристрій Node забезпечить солдатів зв'язком на землі, на морі, у повітрі та навіть під землею.

Related video

Компанія Somewear Labs (США) днями презентувала мультимережевий пристрій під назвою Node, що дозволяє операторам створювати власну безпечну та "гнучку" мережу для зв'язку, відстеження розташування й інших тактичних потреб на землі, у повітрі та на морі, пише militaryembedded.com.

Пристрій працює на платформі Grid, яку також розробили в Somewear, завдяки чому можлива його інтеграція з тактичною системою ATAK. Node є апаратом типу SWaP (low size, weight, and power), проте, попри невеличкі габарити, працює із системою Joint All-Domain Command and Control (JADC2). Гаджет не лише допомагає залишатися військовим на зв'язку, а й покращує їхню ситуаційну поінформованість, пошук і порятунок поранених, візуалізує поле бою.

Маршрутизація даних забезпечується технологією сітчатого радіозв'язку. Груповий зв'язок у межах досяжності вузлів зв'язку забезпечується зашифрованою мережею Node із малою затримкою. Якщо член команди виходить за межі мережі Node, гаджет автономно доставляє вхідні та вихідні дані через супутниковий зв'язок.

За роботу пристрою відповідає програмне забезпечення для маршрутизації даних — SmartBackhaul, яке направляє дані по сітчастій мережі до вузлів, що мають найсильніший сигнал від супутників або веж стільникового зв'язку. Це забезпечує найоптимальніший транзитний зв'язок. Розробники запевняють, що Node із технологією SmartBackhaul позбавляє солдатів необхідності встановлювати фіксовану інфраструктуру для виділеної транспортної мережі й дозволяє залишатися в межах її досяжності. Кожен член команди може виконувати функцію вузла зв'язку для інших команд і підрозділів, дозволяючи товаришам зі служби встановлювати безперебійний зв'язок незалежно від місця розташування та навіть під землею.

Раніше ми повідомляли про гаджети, якими користуються сучасні військові.