Військові знайшли застосування чат-боту ChatGPT: навіщо їм це знадобилося

кіберзахист, Пентагон, штучний інтелект
Фото: U.S. Army | Ініціатива щодо нульової довіри має забезпечити безпеку кібермереж армії США

У Пентагоні не можуть обійтися без ШІ, але вважають, що його використання має бути вкрай обережним, а дані багато разів перевірені ще раз.

Related video

Пентагон запустив ініціативу з нульової довіри (Zero Trust), яка припускає, що будь-який користувач, пристрій чи застосунок у мережі може бути скомпрометований і потенційно небезпечний, пише Defense One. Мета цієї ініціативи — підвищити безпеку та стійкість мереж військових відомств до кібератак.

Крім того, "нульова довіра" встановлюється й для даних, отриманих за допомогою штучного інтелекту й ботів на основі ChatGPT, оскільки військові аргументовано побоюються, що нейромережі можуть стати сучасною зброєю пропаганди й дезінформації.

Головне військове відомство США вже створило спільну робочу групу з нульової довіри, яка включає представників усіх військових галузей, а також інших агентств, таких як Національне агентство безпеки й Агентство з оборонних інновацій.

ВПС США вже почали впроваджувати принципи нульової довіри у своїх мережах і системах. Почала діяти програма Advanced Battle Management System (ABMS), спрямована на створення об'єднаної мережі для координації операцій у всіх доменах. Система використовує підхід нульової довіри для автентифікації користувачів, пристроїв та інформації.

"Ми не можемо дозволити собі мати слабку ланку в нашому ланцюжку, — кажуть у Пентагоні. — Ми маємо бути впевнені, що всі наші партнери з коаліції, усі наші союзники мають той самий рівень безпеки".

Раніше Фокус писав, що в Пентагоні побоюються хакерів із Росії та Китаю: що вигадали військові.