Армія вивчає, як захистити дані для навчання ШІ: чому це важливо

кібербезпека, нейромережа, армія США
Фото: Steve Stover | Достовірність даних для навчання ШІ дуже важлива для Пентагону

Пентагон планує провести спеціальні дослідження щодо захисту даних для нейромереж.

Related video

Армія США планує провести дослідження про те, як краще захищати та керувати наборами даних, які використовуються для навчання та роботи штучного інтелекту й машинного навчання, повідомляє Defense One. Для цього армія звернулася до промисловості за допомогою у визначенні кращих практик і стандартів у цій галузі.

Уже опубліковано запит інформації, в якому головне військове відомство США запрошує компанії та організації поділитися своїм досвідом і знаннями про те, як забезпечити безпеку, якість, доступність і етичність даних для ШІ. Армія також хоче дізнатися, які технології та інструменти можуть допомогти в цьому.

"Набори даних є життєво важливим ресурсом для розвитку та використання ШІ, — йдеться в запиті. — Однак існує безліч проблем, пов'язаних із наборами даних, таких як їхній захист від крадіжки або маніпуляцій, забезпечення їхньої достовірності й точності, підтримання їхньої актуальності й відповідності законодавству, а також врахування етичних і соціальних аспектів".

Армія має намір провести дослідження з цих питань протягом цього року. Метою дослідження є розробка рекомендацій і керівних принципів для управління наборами даних в армії. У Пентагоні також хочуть виявити потенційні прогалини та ризики в цій галузі.

"Це дослідження допоможе армії визначити найкращі практики зі створення, зберігання, поширення, використання та знищення наборів даних для ШІ та моделей навчання", — йдеться в документі.

Раніше Фокус повідомляв, що військові знайшли застосування чат-боту ChatGPT: навіщо їм це знадобилося.