Інженери створили "безшумний радар" для виявлення стелс-літаків (відео)

радар Twinvis, радар, ППО
Фото: Hensoldt | Twinvis використовує джерела електромагнітного випромінювання для створення "пасивної зондувальної хвилі"

Система Twinvis захоплює хвилі від повітряних цілей та аналізує їх за допомогою спеціальних алгоритмів.

Related video

Hensoldt — німецька компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві високотехнологічних рішень у галузі оборони та безпеки, представила пасивну радарну систему Twinvis, пише Armyrecognition. Ця система здатна виявляти та відстежувати повітряні цілі, не випромінюючи власних радіосигналів і не видаючи своє місцезнаходження.

Пасивний радар Twinvis використовує наявні джерела електромагнітного випромінювання, такі як телевізійні або радіостанції, для створення пасивної зондувальної хвилі. Ця хвиля відбивається від повітряних цілей і повертається до приймачів Twinvis, які аналізують її за допомогою спеціальних алгоритмів. Так, система може визначити положення, швидкість і напрямок руху цілей.

Система має низку переваг перед традиційними активними радарами. По-перше, він не залежить від власних передавачів і може працювати в будь-яких умовах освітленості та погоди. По-друге, він не схильний до перешкод і придушення сигналу з боку противника. По-третє, він не створює електромагнітного випромінювання, яке могло бути виявлено або використано для наведення зброї.

радар Twinvis, радар, ППО Fullscreen
Пасивний радар Twinvis може бути розгорнутий на землі, на морі чи у повітрі
Фото: Hensoldt

Пасивний радар може бути розгорнутий на землі, на морі чи у повітрі. Він складається з чотирьох приймальних антен та одного обчислювального блоку. Він може обслуговувати до 500 цілей одночасно та має дальність виявлення до 200 км. Він також може інтегруватися з іншими системами виявлення та керування для створення об'єднаної картини ситуації.

Нова система для радарів особливо ефективна проти так званих "безшумних" цілей, таких як стелс-літаки, БПЛА або крилаті ракети. Ці цілі мають низьку відбивну здатність для активних радарів і легко проникнути в зону противника без виявлення. Однак Twinvis може розпізнати їх по зміні пасивної зондуючої хвилі фону.

Hensoldt стверджує, що пасивний радар є унікальним продуктом на ринку і має великий потенціал для різних програм в галузі оборони та безпеки.

Система Twinvis у дії

Раніше Фокус повідомляв, що на літаки встановлять радарну систему MFRS на основі ШІ: як це допоможе у розвідці.