Кабмін продовжить експериментальний проект із дистанційної оплати комуналки

Оплата ЖКП онлайн, банк, карта, комуналка

За даними АТ "Ощадбанкˮ, кількість оплат за комуналку через дистанційний канал за період експерименту зросла майже втричі.

Related video

Уряд 3 лютого ухвалив рішення про продовження термінів реалізації експериментального проекту з популяризації дистанційної оплати послуг ЖКГ до 31 грудня 2021, повідомляє Міністерство соціальної політики.

Як повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики з посиланням на дані "Ощадбанкаˮ, за період експерименту кількість тих, хто оплачує комунальні послуги дистанційно значно зросла.

Проект був продовжений з метою ширшого залучення уповноважених банків до реалізації проекту і в зв'язку з проведенням карантинних заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2.

Також у рамках проекту, затвердженого постановою КМУ від 8 квітня 2020 № 287 "окремими уповноваженими банками були проведені заходи щодо:

- проведення оплати за спожиті житлово-комунальні послуги серед одержувачів пенсій та грошової допомоги через дистанційні канали обслуговування: мобільний додаток та інтернет-банкінг;

- реєстрації в системі банк-online без відвідування відділень банку;

- регулярного інформування одержувачів шляхом відправки смс-повідомлень про роботу систем дистанційного обслуговування та "гарячих" телефонних ліній, можливостей дистанційної оплати за спожиті житлово-комунальні послуги, смс-інформування про зарахування грошових коштів;

- розміщення на сайтах інформаційних відеороликів із відповідними рекомендаціями щодо безпечного обслуговування в банках.

Реалізовано сервіс зняття готівкових коштів під час розрахунків картками за допомогою платіжних терміналів у таких торгових мережах: Сільпо, Фора, VARUS, АЗК Wog та Okko.

Варто зазначити, що пандемія прискорила процес діджіталізації в бізнесі.