У Мінекономіки спрогнозували динаміку цін на паливо

паливо, автомобілі, ціна, АЗС, фото
Фото: ТСН

Уряду вдалося стабілізувати ситуацію на ринку нафтопродуктів, вважає міністр економіки Ігор Петрашко.

Міністерство економіки не очікує суттєвих коливань цін на автомобільне паливо, сказав міністр Ігор Петрашко в інтерв'ю виданню "Кореспондент".

За його словами, вдалося знайти заміщення для всіх обсягів нафтопродуктів, які теоретично могли піти незабаром з українського ринку. "А заяву "Роснафти" про нового імпортера замість Proton призведе до ще більш активного збільшення пропозиції", — додав міністр.

"Зараз наповненість нафтобаз усіма видами палива практично на максимумі. Аграрії спокійно проводять посівну кампанію. Мінекономіки не чекає ніяких істотних коливань, крім сезонних", — сказав Петрашко.

За оцінкою міністерства, вартість палива стабілізувалася в останні тижні.

Також міністр сказав про роботу з учасниками ринку. "За останні два тижні провели багато зустрічей з представниками різних АЗС. Зрештою прийшли до формату меморандуму і підписали його з "Нафтогазовою асоціацією України", яка представляє інтереси найбільших гравців ринку. Ключова мета меморандуму — об'єднання зусиль для цінової стабільності на ринку нафтопродуктів", — пояснив він.

"Ми шукали рішення для того, щоб ціни на АЗС відбивали логіку процесу та не були спекулятивними. Це як на фондовому ринку: чим більша амплітуда коливань, тим більша ймовірність того, що розтягується маржа. Коли ціна на нафту зростає, починається паніка, і всі роздмухують собі можливість спекулятивного заробітку", — заявив Петрашко.

Нагадаємо, 2 квітня Кабінет міністрів і "Нафтогазова асоціація України" підписали Меморандум про конкуренцію на ринку нафтопродуктів і задоволення потреб споживачів на період карантину.

Суть меморандуму полягає в тому, що уряд боротиметься з нелегальним ринком нафтопродуктів, а легальні його учасники у відповідь будуть забезпечувати цінову стабільність на ринку.

За словами керівника "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, ціна бензину А-95 не повинна перевищувати 30 грн за літр. Тестовим періодом дії меморандуму названий квітень.

"Нафтогазова асоціація України" — галузеве об'єднання, що представляє інтереси найбільших гравців нафтогазового ринку. До її складу входять 14 оптових, роздрібних, які видобувають, переробних підприємств, зокрема WOG, ОККО, Shell, AMIC, SOCAR, KLO, "Паралель", Glusco, "Укргазвидобування", "БНК-Україна", "Анвітрейд", "Гран-прі Ойл", "Центрнафтогазпоставка".

Світові ціни на нафту еталонних марок продовжують знижуватися у процесі біржових торгів 8 квітня. Інвестори побоюються виникнення надлишкової пропозиції нафти на ринку. Вони також стурбовані тим, що продовження карантинних заходів у Європі, повільні темпи вакцинації від коронавірусу та зростання захворюваності в таких країнах, як Індія і Бразилія, негативно позначаться на відновлення попиту на нафту.