Нова стратегія торгів Центренерго забезпечила зростання доходів компанії, — Галущак

Нова стратегія торгів електроенергією допомогла держкомпанії максимізувати доходи і дозволяє сподіватися на прибуток за підсумками року

"Після зміни керівництва "Центренерго" в лютому 2021 року Фонд держмайна, під загальним керівництвом якого знаходиться компанія, поставив перед нами завдання максимізувати прибуток", — розповідає в авторській колонці на ЛБ Володимир Галущак, член Дирекції "Центренерго". — "Щоб забезпечити зростання доходів компанії і ефективніше працювати на ринку, ми повністю оновили стратегію торгів".

Колишня практика продажу електроенергії великими партіями на тривалий період забезпечувала стабільний фінансовий потік, але загалом, за словами В. Галущака, себе не виправдовувала. Зниження обсягів привернуло до участі в аукціонах багатьох нових гравців ринку, зацікавлених в електроенергії від "Центренерго", але не мали можливості фізично освоювати колишні величезні обсяги.

Тепер електроенергія продається невеликими лотами, а самі аукціони проходять регулярно, часто по кілька разів на тиждень. "Перегляд стратегії "Центренерго" викликав високий інтерес у потенційних покупців", — зазначає Володимир Галущак. — "Попит перевищує наші пропозиції майже в два рази. В аукціонах часто беруть участь більше десятка компаній, і відразу кілька з них у результаті набуває невеликі лоти електроенергії".

У держкомпанії підкреслюють, що в аукціонах немає обмеження для участі — будь-який енергопостачальник може купити ресурс для власних потреб або для перепродажу кінцевим споживачам.