3 тисячі фур чекають у черзі: страйкарі "заблокували" кордон між Польщею та Україною

Польща, Україна, кордон Польщі з Україною, далекобійники, черги, затори на кордоні, страйк, розбіжності, фури
Фото: УНІАН | На кордоні з Польщею продовжуються страйки

За інформацією журналістів, ситуація на польсько-українському кордоні не покращала навіть після компромісного рішення урядів. Водночас транспортні засоби із гуманітарною допомогою без проблем продовжують рух.

Related video

Попри те, що урядам України та Польщі вдалося ухвалити компромісне рішення, на кордоні все ще перебувають понад три тисячі машин, і вiн фактично заблокований. Про це повідомляє "ТСН" 8 травня.

Ідеться про пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ", де сотні фур змушені стояти в чергах через страйк польських перевізників. Вони вкрай обурені тим, що для українських вантажів було запроваджено спрощену процедуру перетину кордону.

Черга все ж таки рухається, як зазначають журналісти, проте все ще дуже повільно. Деякi водії знають про те, що після домовленостей Польщі й України ситуація мала змінитися, але вранці все було так само.

Більшість далекобійників днями стоять на кордоні, адже не знали про страйк і записувалися за допомогою електронної черги. Це призвело до того, що там перебувають щонайменше три тисячі транспортних засобів. За останню зміну проїхати змогли трохи більше сотні автомобілів.

Без проблем пропускають виключно фури з гуманітарною допомогою, небезпечним вантажем, тваринами, а також пасажирські автобуси.

"Ситуація напружена та складна, але ми сподіваємося, що зрушення пішло, і машини запускатимуть", — каже старша інспекторка "Укртрансбезпеки" Марія Сташук.

"Ягодин-Доогуськ" — це найпотужніший пункт пропуску на кордоні Польщі й України. У зв'язку з простоєм далекобійники зазнають величезних збитків, а сенсу їхати на інші пункти пропуску вкрай мало, бо там теж накопичуються черги.

"Вони пропускають лише до 5 автомобілів на в'їзд в Україну. Це польський експорт для нас і поодинокі на годину товари сільсько-господарського", — каже представниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Нагадаємо, 3 травня Польща зняла заборону на імпорт агропродуктів із України. Скасування обмежень на ввезення українських продуктів пов'язане зі врегулюванням логістичних проблем у країнах Східної Європи з боку Євросоюзу.