Різ Уізерспун 45. Згадуємо найкращі ролі знаменитості

Фото: Instagram reesewitherspoon
Фото: instagram.com/rosariodawson | Фото: Instagram reesewitherspoon

22 березня одна з найбільш харизматичних актрис Голлівуду відзначає своє 45-річчя. 20 років тому після виходу фільму "Блондинка в законі" вона здобула світову популярність, і відтоді її зірка не згасає.

Related video

Американській актрисі Різ Уізерспун виповнюється сьогодні 45 років. Дочка медика і військового, яка виросла у штаті Теннессі, встигла зіграти десятки ролей, стати головною блондинкою Голлівуду і заснувати власну продюсерську компанію Type A Films. Крім цього Різ виховує трьох дітей, отримала премії Оскар, Золотий глобус і BAFTA за кращу жіночу роль. Вона любить читати, сама не раз зізнавалася в інтерв'ю, що готова скупити весь книжковий магазин, як тільки заходить туди. Любить собак, захищає права тварин, запустила власний бренд одягу, аксесуарів і домашнього декору Draper James, який назвала на честь бабусі і дідуся. І у 2017 році Різ увійшла в список найвпливовіших бізнесвумен за версією Fortune.

Fullscreen

Фото: Instagram reesewitherspoon

На честь дня народження "дівчини з Тенессі" згадуємо десять знакових ролей, зігравши які, Різ довела, що на екрані може втілити кого завгодно: від хуліганки до ідеальної блондинки в рожевому.

"Людина на Місяці"

Дебютом на екрані Різ прийнято вважати її роль у романтичній драмі 1991 року "Людина на Місяці", хоча раніше вона з'явилася у рекламі квіткового магазину і саме після цієї маленької ролі вирішила пов'язати своє життя з кінематографом. В "Людині на Місяці" Різ зіграла 14-річну дівчину, яка закохується в 17-річного юнака, дарує йому свій перший поцілунок, проте він починає зустрічатися з її старшою сестрою.

"Шосе"

У 1996 році Різ Уізерспун зіграла безграмотну дівчину з поганої родини, яка протистоїть маніякові-вбивці. Також у фільмі зіграли Кіфер Сазерленд і Брук Шилдс. Критики високо оцінили гру Різ, але сам фільм кілька разів піддавався цензурі: з нього вирізали жорстокі сцени і діалоги про сексуальне насильство.

"Плезантвіль"

У романтичній драмі 1998 року Різ зіграла разом з Тобі Макгуайром, який виконав роль її брата. Разом вони потрапляють у вигадане містечко Плезантвіль, де час застиг у чорно-білих 50-х, дороги нікуди не ведуть, немає сексу, а будь-яке інакомислення суворо карається.

"Жорстокі ігри"

Фільм 1999 знятий за мотивами французького роману Шодерло де Лакло кінця XVIII століття "Небезпечні зв'язки". Крім Різ у ньому знялися зірки молодіжних фільмів того часу: Сара Мішель Геллар, Сельма Блер і Райан Філліп. З Райаном згодом Різ почала зустрічатися, вийшла за нього заміж і народила двох дітей: дочку Аву Елізабет і сина Дікона Різа. Хоч гра Різ в цій картині була названа критиками "пріснуватою", але сама картина отримала високі оцінки, а за Різ закріпилася слава "правильної" дівчинки.

"Блондинка в законі" і "Блондинка в законі 2"

Роль Ель Вудс, блондинки в рожевому, яка закінчує юридичний у Гарварді і штурмує Когрес США стала знаковою в кар'єрі Різ. Вона наочно продемонструвала, що не варто судити тільки по зовнішності і вивела рожевий барбі-колір на новий рівень. А ще це були перші фільми спродюсовані її власною компанією Type A Films.

"Переступити межу"

Біографічна драма про співака Джонні Кеша принесла Різ, яка зіграла його дружину, Джун, відразу чотири кінопремії: Оскар, Золотий глобус, премію Гільдії кіноакторів США і BAFTA. Кеша зіграв Хоакін Фенікс.

"Води слонам"

У романтичному фільмі про бродячий цирк Різ зіграла прекрасну дресирувальницю, одружену з жорстоким героєм Крістофера Вальца. У неї закохується герой Роберта Паттінсона.

"Дика"

У роад-муві про пошук сенсу життя Різ зіграла роль молодої жінки, яка страждає після смерті матері і розлучення. Вона відправляється в пішу подорож тихоокеанською туристичною стежкою, протяжністю 1770 кілометрів.

"Маленька велика брехня"

Серіал, що транслюється каналом НВО став справжньою сенсацією. Знятий за однойменним бестселером Ліани Моріарті, він отримав високі відгуки критиків і визнання глядачів. Уізерспун зіграла в ньому одну з головних ролей і виступила виконавчим продюсером.

Матеріал підготовлений відділом новин. Джерела: Elle , Vogue .