83-річний Ентоні Гопкінс отримав BAFTA і встановив історичний рекорд премії

Ентоні Гопкінс, BAFTA, колаж
Фото: коллаж Фокус | Першу премію BAFTA Ентоні Гопкінс отримав у 2008 році

Актор зізнався, що навіть не знав, що переміг. Радісну новину йому повідомили родичі, які дивилися трансляцію церемонії в сусідній кімнаті.

Сер Ентоні Гопкінс отримав премію Британської кіноакадемії та увійшов в її історію, як найстарший актор, нагороджений за весь час існування BAFTA. На момент нагородження йому виповнилося 83 роки, передає Mail Online.

Британський актор відзначений премією за кращу чоловічу роль у фільмі "Батько". Незважаючи на історичну перемогу, Гопкінс несподівано не з'явився на віртуальну церемонію, а пізніше повідомив, що "працював над картиною у своєму готельному номері в Уельсі", де жив у період пандемії.

Виявилося, актор навіть не знав, що виграв приз за кращу чоловічу роль. Про це йому стало відомо від його родичів, які дивилися церемонію.

Ентоні Гопкінс отримав нагороду за кращу чоловічу роль

"Так що для мене це бонус, це потішний бонус, і я хочу привітати всіх інших номінантів і переможців. Я так вражений, що сидів тут і малював у своєму готелі, і я чув, як це вітання лунає по сусідству. Я думав, вони дивляться футбольний матч", — зізнався він.

Ентоні був номінований на роль кращого актора разом з Різом Ахмедом за "Звук металу", Мадсом Міккельсеном за "Другий раунд", Тахаром Рахімом за "Мавританця", Чедвіком Боузманом за "Ма Рейні: Мати блюзу" і Адаршем Гуравом за "Білого тигра". Багато хто вважав, що премію посмертно вручать Чедвіку, проте саме Гопкінса оголосила володарем премії BAFTA ведуча Рене Зеллвегер під час церемонії.

Перемога Ентоні зробила його найстарішим актором-чоловіком в історії, який отримав її, але титул найстарішого переможця BAFTA як і раніше належить Еммануель Ріві. Вона отримала нагороду у 84 роки.

Описуючи свою роботу в картині, яка принесла йому премію, Гопкінс зазначив, що йому було дуже легко грати.

"Мені не потрібно було багато грати, тому що я старий, тому це зробив це так легко, і коли ви працюєте з відмінним акторським складом, це все виходить дуже легко і просто".

У фільмі "Батько" Гопкінс зіграв немолодого чоловіка, який бореться з деменцією, і актор визнав, що у нього ще немає рідної людини, яка пройшла через те ж саме.

"Мої мати і батько не страждали недоумством, але у мене був друг, чий тесть страждає таким в Америці, і він ніколи не знав, де він був. Я бачив реакцію сім'ї, і він продовжував думати, що його дочка була його дружиною. І вони були дуже терплячі з ним, поки він не помер дуже мирно. Це було моїм єдиним зв'язком з цим явищем", — зізнався він.

83-річний актор зіграв чоловіка, який страждає на деменцію

Цього року премія BAFTA через пандемію коронавірусу відбулася віртуально. На ній повинен був з'явитися і принц Вільям, проте через смерть діда, принца Філіпа, він вибачився перед організаторами та скасував свою участь.

Нагадаємо, в грудні минулого року сер Ентоні Гопкінс відзначив 45-річчя тверезого життя. Він відмовився від алкоголю у 1975 році.