Найцінніший актив: Facebook витратила 23 мільйони доларів на безпеку Марка Цукерберга

Марк Цукерберг, facebook
Фото: Flickr

Ціна безпеки генерального директора зросла щонайменше на 10 мільйонів з минулого року

Нова документація, подана до Комісії з цінних паперів і бірж США, продемонструвала, наскільки дорого організовувати безпеку генерального директора компанії Facebook Марка Цукерберга. На це було витрачено понад 23 мільйонів доларів. Про це пише The Verge.

Зазначається, що щорічні перевірки безпеки компанії Facebook "виявили конкретні загрози містеру Цукербергу".

Причина проста: "Він є синонімом Facebook, і в результаті негативне ставлення до нашої компанії безпосередньо пов'язано з Цукербергом і часто передається йому".

У 2020 році витрати Цукерберга та його сім'ї виросли через протоколи поїздок в умовах пандемії COVID-19, розширення охоплення безпеки під час сезону виборів у США 2020 року "та інші періоди з підвищеним ризиком безпеки". Також зросли витрати на охоронний персонал.

Дружина Цукерберга, Прісцилла Чан, діти Цукерберга
Марк Цукерберг із сім'єю

Також гроші були витрачені на організацію безпеки Цукерберга та його сім'ї в резиденціях і на численні поїздки: ділові та інші.

Цукерберг також отримав додаткові 10 мільйонів доларів на оплату послуг служби безпеки. Але комітет з винагород, призначень і управління вважає ці витрати доречними і необхідними з урахуванням переліку загроз і того факту, що Марк Цукерберг отримує тільки 1 долар зарплати на рік без будь-яких додаткових преміальних виплат, винагород за акції або інших заохочувальних компенсацій.

Дружина Цукерберга, Прісцилла Чан
Дружина Цукерберга, Прісцила Чан з дітьми
Фото: Instagram zuck

Марк Цукерберг, незважаючи на ймовірну скромність у побуті, володіє відразу п'ятьма будинками в Кремнієвій долині, причому чотири він купив, щоб забезпечити собі спокій і опинитися подалі від сусідів. Також йому належить таун-хаус у Сан-Франциско, пляж на Гаваях, а нещодавно він придбав ще й плантацію цукрової тростини на Гавайських островах. Покупку він пояснив просто: це було зроблено, "щоб зберегти природну красу цих місць".

Марк, його дружина Прісцила і дочки Максима й Августа ведуть досить закритий спосіб життя — вони і до пандемії практично не виходили у світ, а зараз і зовсім намагаються не з'являтися на публіці.