Помер соліст і керівник ансамблю "Пісняри" Леонід Борткевич

Леонід Борткевич, Пісняри
Фото: БелТА | Леонід Борткевич

Музиканту був 71 рік, причина смерті не уточнюється

На 72-му році життя помер відомий білоруський музикант, колишній соліст і керівник популярного гурту "Пісняри" Леонід Борткевич. Про це пише "БЕЛТА".

Причина смерті співака не уточнюється. Зазначається, що він помер у Мінську.

Леонід Борткевич народився 25 травня 1949 року. У 1970 році він був включений до складу ВІА "Пісняри", який зараз називають "золотим". Борткевич брав участь у житті колективу до 1980 року, а також у період з 1999 по 2003 рік. Перш за все співак відомий виконанням таких хітів як "Березовий сік", "Олеся", "Біловезька пуща", "Александріна" та інших. У 1979 році отримав звання Заслуженого артиста БРСР.

Музикою Борткевич почав захоплюватися ще в дитинстві. Під час навчання в архітектурному технікумі був солістом місцевого оркестру, а після — вокалістом ансамблю "Золоті яблука".

У 1970 році Володимир Мулявін запросив талановитого юнака виступати у свій ансамбль "Пісняри". Леонід Борткевич швидко став солістом.

У 1980 році Борткевич вступив до Російського інституту театрального мистецтва. У тому ж році через неможливість суміщати гастролі і навчання покинув ансамбль "Пісняри". З 1983 року був солістом Білоруського телебачення і радіо. У 1989 році з дружиною, олімпійською чемпіонкою зі спортивної гімнастики Ольгою Корбут, і сином Річардом переїхав у США, де прожив близько десяти років.

Весілля, Леонід Борткевич, Ольга Корбут
Весілля Леоніда Борткевича та Ольги Корбут
Фото: БелТА

Музикант був одружений тричі: першою обраницею артиста стала Ольга Шумакова, яка народила йому сина, другою — відома гімнастка Ольга Корбут. Втретє Борткевич одружився з моделлю Тетяною Родянко, молодшою за себе на 36 років. У пари є 16-річний син.

У 1999 році він повернувся в "Пісняри" і залишався в ансамблі до загибелі художнього керівника групи Володимира Мулявіна у 2003 році. Після цього Борткевич керував власним ансамблем, який також назвав "Пісняри".

Артист випустив автобіографічну книгу "Пісняри", у якій окремий розділ присвятив своєму другові і вчителеві Володимиру Мулявіну. Примітно, але на основі дипломного проекту Борткевича був побудований мінський кінотеатр "Жовтень".