Журналісти з'ясували, хто з акторів "Гри престолів" найбагатший

емілія кларк, Кіт Гаррінгтон, Ніколай Костер-Валдау, Лена Хіді, Пітер Дінклейдж
Фото: HBO | Актори, що виконали головні ролі в серіалі "Гра престолів"

Знаменита телесага не тільки прославила акторів, які знялися в ній, на весь світ, а й значно примножила їх статки.

Після того, як НВО почав показ однієї з найпопулярніших і дорогих телесаг сучасності, статки зайнятих у ньому акторів помітно зросли, що стало приємним бонусом до всесвітньої популярності. Британські таблоїди підрахували, кого "Гра престолів" зробила багатшими , і хто з них найбільше заробив на телесазі, і на славу, що послідувала за нею, вигідно вклавши отримані гонорари і заснувавши власні компанії. Про це пише The Sun.

На першому місці виявився актор Шон Бін, який хоч і зʼявився тільки у найпершому сезоні, але заробив ціле багатство в 19,6 мільйонів фунтів стерлінгів. Втім, це не дивно: він і до "Гри престолів" багато знімався, зокрема у знаменитій трилогії Пітера Джексона "Володар перснів" та у фільмі "Золоте око" про пригоди Джеймса Бонда.

На другому місці опинився данський актор Ніколай Костер-Валдау, який зіграв роль Джеймі Ланністера. Здебільшого він знімався у європейських фільмах, невідомих масовому глядачеві, але у 2001 році він знявся у режисера Рідлі Скотта в "Падінні "Чорного яструба", а також відомий на батьківщині, як сценарист і продюсер. Він заробив на "Грі престолів" 11, 6 мільйонів фунтів стерлінгів. Вклав гроші у власну продюсерську компанію і примножив дохід.

Пітер Дінклейдж
Пітер Дінклейдж у ролі Тіріона Ланністера
Фото: HBO

На третьому місці опинився Пітер Дінклейдж, який виконав роль одного з найпопулярніших персонажів телесаги — Тіріона Ланністера. Він відмовлявся грати роль карлика, поки продюсери не запевнили, його що роль Тіріона "багатогранна і цікава". Актор не прогадав і тепер дуже популярний у Голлівуді. Він заробив 10,9 мільйонів фунтів.

Четверте місце займає Джейсон Момоа, який виконав роль Кхала Дрого. Його зарплата склала 10,2 мільйона фунтів стерлінгів. Але пізніше він зізнався, що більше отримав від зйомок у фільмах про Аквамена. Втім він заснував власний бренд одягу і займається виробництвом мотоциклів.

Джейсон Момоа
Джейсон Момоа в ролі Кхала Дрого

На пʼятому місці опинилася Емілія Кларк, якій роль Деєнеріс Таргарієн принесла справжню славу, до цього актриса зʼявлялася в епізодичних ролях і популярністю не відрізнялася. А "Гра престолів" все змінила. Вона отримувала по 145 тисяч фунтів за серію, уклала кілька вигідних контрактів з модними брендами Dior, Dolce&Gabbana і Clinique і стала вельми популярною актрисою, отримавши гонорар 9,4 мільйона фунтів. Їй належать дві компанії: Scenic Root Ltd і Magical Thinking Pictures Ltd.

Кіт Гаррінгтон і Емілія Кларк
Кіт Гаррінгтон і Емілія Кларк

Кіт Гаррінгтон, який зіграв роль бастарда Джона Сноу, заробив 8,7 мільйона фунтів за зйомки у всіх восьми сезонах телесаги і опинився на шостому місці. До того ж за дві останні серії фінального сезону "Ігор престолів" він отримав по 360 тисяч фунтів за кожну, а також знайшов свою любов — актрису Роуз Леслі, яка грала роль дикої Ігрітт. Також актор заснував свою продюсерську компанію і став частіше зніматися в кіно. Компанія актора Kit Harington Ltd відзвітувала про чисті активи розміром 3,1 мільйона фунтів стерлінгів у 2020 році.

Ліна Хіді, до "Гри престолів" знялася у фільмах "Суддя Дредд" і "Брати Грімм", проте телесага зробила її набагато багатшою. Вона отримала гонорар 6,5 мільйона фунтів за роль Серсеї Ланністер і посіла сьоме місце. З чуток, вона отримувала по 938 200 фунтів стерлінгів за серію. Після серіалу вона зайнялася продюсуванням і створила компанію Peephole Productions.

Ліна Хіді
Ліна Хіді у ролі Серсеї Ланністер

Альфі Аллен виконав роль Теона Грейджоя і отримав гонорар 5,8 мільйона, опинившись на восьмому місці. Після серіалу він заснував продюсерську компанію Kubi Kid Productions Ltd і вже значно примножив зароблене.

Альфі аллен
Альфі Аллен у ролі Теона Грейджоя

Софі Тернер, яка зіграла роль Санси Старк, заробляла по 100 тисяч за серію, але вважала, що це справедливо. Тому що у неї не було батальних сцен і їй не доводилося зніматися серед снігів Ісландії ночами. Її прибуток склав 5,8 мільйона.

Наталі Дормер і до "Гри престолів" була популярною актрисою, в її активі серіали "Тюдори", "Елементарно" і фільм "Голодні ігри", але 4,4 мільйона фунтів за роль Маргеріт Тірелл виявилися не зайвими. Актриса вигідно вклала їх в компанії Crocs і Nespresso, а також заснувала фірму 42 Montague Road Management, що займається нерухомістю.

Одинадцяте місце зайняла Мейсі Вільямс, яка зіграла Арью Старк. "Гра престолів" стала для неї дебютом, після якого посипалися пропозиції про зйомки і вигідні контракти від модних брендів. Її прибуток склав 4,4 мільйона фунтів стерлінгів, який включає її роботу на знімальному майданчику, інвестиції в додаток для соціальних мереж Daisie і розважальну компанію Wobbly Carrot.

Гвендолін Крісті
Гвендолін Крісті у ролі Брієнни Тарт
Фото: HBO

Гвендолін Крісті, яка у серіалі виконала роль войовниці Брієнни Тарт, заробила 3,8 мільйона фунтів, зарекомендувала себе, як актрису і вигідно вклала кошти в свою компанію Christie Ventures Ltd, вже примноживши статки. Вона займає почесне дванадцяте місце, замикаючи список акторів "Гри престолів", які вигідно монетизували власну популярність.