"У 2021 році жартувати недобре", — Карла Бруні розкритикувала моралістів

карла Бруні
Фото: Instagram carlabruniofficial

Дружина 23-го президента Франції Ніколя Саркозі виступила на захист коміків, яких засудили за неполіткоректні жарти.

Карла Бруні, модель, співачка і дружина колишнього президента Франції Ніколя Саркозі, написала гнівний пост у Instagram, в якому засудила "моралістів" і виступила на захист комедійного дуету Колюша і Деспоржу, яких засудили за неполіткоректні жарти. Про це пише Daily Mail.

"Добрі люди, одержимі своїм іміджем моралістів, нав'язують нам свої обмежені ідеї", — написала колишня перша леді і зазначила, що у "2021 році жартувати недобре".

Обурення Бруні, серед іншого, викликало осуд популярного в 1980-х дуету коміків Мішеля Колуччі (Колюша) та П'єра Деспрожа (Деспоржу), які прославилися сатиричними виступу на злобу дня. Так, в одному з їх відомих жартів йшлося, що "Франція — це єдина арабська країна, яка не перебуває в стані війни", а в ще одній говорилося, що "Краще посміятися над Освенцимом з євреєм, ніж грати в скреббл з Клаусом Барбі (нацистом, відомим як Ліонський м'ясник)".

Бруні висловила побоювання, що "моралісти намагаються контролювати буквально все, зокрема думки" і розповідають "як правильно думати, а як ні". А якщо хтось висловлюється проти, то "вони кидаються на нас з диктаторською енергією, щоб змусити нас замовчати".

"Гумор тихо зникає в результаті їх моралізаторських промов, свобода в агонії, творчість млява, а демократія у великій небезпеці", — резюмувала Бруні.

Раніше Еммануель Макрон заявив, що зростаюче поширення американської культури пробудження у Франції являє собою загрозу національній єдності.

Карла Бруні, ніколя Саркозі
Карла Бруні та Ніколя Саркозі в будівлі суду
Фото: Instagram carlabruniofficial

Варто зазначити, що у своєму пості Карла Бруні ніяк не згадала свого чоловіка, колишнього президента Ніколя Саркозі, який в березні був засуджений до трьох років тюремного ув'язнення, два з яких умовно, за звинуваченням у корупції.