У Новій Зеландії на аукціон виставили голову крокодила, застреленого принцом Філіпом

голова крокодила, принц Філіп, Гамбія
Фото: Trademe | Голова крокодила, підстреленого принцом Філіпом

Ціна на дивний і унікальний артефакт стартує від 10 тисяч доларів.

У Новій Зеландії на онлайн-аукціон виставили засушену голову крокодила, убитого особисто покійним принцом Філіпом 60 років тому. Про це пише Stuff.

Продавець — місцева жителька Сюзанна Кларк. Голова крокодила їй дісталася від дідуся, сера Персі Він-Гарріса. 60 років тому він був губернатором Гамбії. А також прославився, як яхтсмен і альпініст, який підкорив Еверест.

Так що коли туди в 1957 році прибув з першим офіційним візитом принц Філіп, то його розважали в дусі того часу: повезли на полювання на річку Гамбія, де він і підстрелив крокодила.

Фото з цієї поїздки навіть з'явилося на обкладинці журналу Paris Match у 1957 році.

принц Філіп, Гамбія
Принц Філіп на обкладинці Paris Match у 1957 році

Голову подарували губернатору, він її зберіг, відвіз до Нової Зеландії, де вона протягом десятиліть прикрашала стіну в їдальні. До того ж подарунок був належним чином оформлений, над кульовим отвором в голові красується напис: "постріл його королівської високості принца Філіпа".

Тепер спадкоємиця сера Персі вирішила отримати вигоду зі свого спадку.

сюзанна кларк
Сюзанна Кларк, власниця голови крокодила
голова крокодила, принц Філіп
Голова крокодила, підстреленого принцом Філіпом

"У мене троє дітей, кого ж вибрати, щоб подарувати йому знамениту голову? Їм за 30, вони тільки починають своє життя, так що я вирішила, що гроші для них будуть корисніше, ніж голова крокодила над обіднім столом", — розповіла Сюзанна і виставила артефакт на продаж на TradeMe.

Втім, вона зазначає, що якщо інтерес до голови буде невеликий, то вона зніме лот з торгів. Однак звістка про неї вже розійшлася по новозеландським ЗМІ. І нащадки губернатора Він-Гарріса розповіли, що вони з принцом Філіпом подружилися. Вони навіть разом подорожували по світу і заснували знамениту премію герцога Единбурзького.

"Я думаю, що йому дуже сподобався мій дід, який був справжнім авантюристом", — розповів онук сера Персі Стів Він-Гарріс.

"Він піднявся на Еверест у 1933 році і знайшов там льодоруб Джорджа Меллорі або Ендрю Ірвіна, і сам мало не загинув там", — повідомив Стів.

Нагадаємо, Джордж Меллорі і Ендрю Ірвін — британські альпіністи. Меллорі піднімався на Еверест три рази, вважається першою людиною, що почав спробу сходження на його вершину. Під час останньої експедиції до нього приєднався Ендрю Ірвін. Вони зникли безвісти під час сходження 8 червня 1924 року. Останки Джорджа Меллорі були виявлені 1 травня 1999 року американською пошуковою експедицією, тіло Ендрю Ірвіна так і не знайшли.