Помер грузинський актор Кахі Кавсадзе, який зіграв Абдуллу в "Білому сонці пустелі"

кахі Кавсадзе, біле сонце пустелі, актор
Фото: Скриншот | Кахі Кавсадзе у фільмі "Біле сонце пустелі"

Акторові було 85 років. Причиною смерті стали ускладнення після коронавірусу.

У Тбілісі помер актор Кахі Кавсадзе, який прославився роллю Чорного Абдулли в радянському фільмі "Біле сонце пустелі". Акторові Тбіліського академічного театру ім. Шота Руставелі було 85 років. Про це повідомив телеканал Rustavi 2.

Кахі Кавсадзе помер у Першій університетській клініці Тбілісі, офіційно, причиною смерті стали ускладнення після коронавірусу. У листопаді 2020 року Кавсадзе був госпіталізований з COVID-19, проте приблизно через місяць він одужав і був виписаний.

кахі Кавсадзе, лікарня, коронавірус
Кахі Кавсадзе в лікарні
Фото: Государственная библиотека Тбилиси

Через кілька місяців актор знову потрапив до лікарні і був переміщений в реанімацію. Лікарі оцінювали його стан як "украй важкий".

27 квітня голова Першої університетської клініки Леван Ратіані попереджав, що серце актора може зупинитися в будь-який момент.

кахі Кавсадзе
Кахі Кавсадзе в театрі ім. Шота Руставелі
кахі Кавсадзе
Кахі Кавсадзе в театрі ім. Шота Руставелі

Біографія Кахі Кавсадзе

Кахі Кавсадзе народився в Тбілісі в 1935 році, в родині музикантів та артистів. Його дід був другом Сталіна ще за часів навчання в Тифліській семінарії, пізніше заснував народний ансамбль пісні й танцю Грузії. Батько Кахі воював у Другу Світову, потрапив у полон, деякий час жив у Парижі, де створив грузинський хор. Після повернення в СРСР був репресований і помер у концтаборі в Сибіру. Кахі, не дивлячись на клеймо "сина ворога народу" закінчив Тбіліський театральний інститут. Зіграв у декількох десятках фільмів, серед яких були і такі, як "Придатний до нестройової", "Мелодії Верійського кварталу", "Королі і капуста", "Житіє Дон Кіхота і Санчо". Всього в його фільмографії було більше 80 картин.

"Цар Іван Грозний", кахи Кавсадзе
Кадр із фільму "Цар Іван Грозний"
"Житіє Дон Кіхота і Санчо"
Кадр із фільму "Житіє Дон Кіхота і Санчо"
Фото: Государственная библиотека Тбилиси

Однак найбільшу популярність йому принесла роль ватажка банди басмачів Чорного Абдулли з фільму Володимира Мотиля "Біле сонце пустелі".

У Грузії Кавсадзе був удостоєний звань заслуженого та народного артиста, а також державних премій імені Шоти Руставелі та Коте Марджанішвілі.