106 років: помер Норман Ллойд, найстаріший чинний актор у світі

норман ллойд, актор
Фото: Vanity Fair | Норман Ллойд у 101 рік, біля свого будинку в Каліфорнії

Ллойд працював з Орсоном Веллсом, Альфредом Гічкоком і Бертольдом Брехтом.

11 травня уві сні помер Норман Ллойд, найстаріший чинний актор у світі. Акторською діяльністю він займався протягом 98 років, з 1923 року. Про це пише The Hollywood Reporter.

Норман Перлмуттер народився в Джерсі-Сіті і виріс у Брукліні, Нью-Йорк, у 1914 році в сім'ї торгового представника і бібліотекаря. Мати Нормана обожнювала театр і часто водила його на спектаклі. Його сім'я пережила Велику Депресію, Норман пізніше розповідав, що це був "жахливий час". Батько юнака помер у 1945 році, і йому довелося почати працювати, щоб утримувати матір і двох молодших сестер. Він хотів стати професійним тенісистом, але з цим не склалося, проте цим видом спорту Ллойд захоплювався і будучи вже в досить похилому віці.

Він взяв собі псевдонім "Норман Ллойд" і дебютував на театральних підмостках у 16 років і тоді ж зустрів свою майбутню дружину, акторку Пеггі Крейвен. У шлюбі пара прожила 75 років. Пеггі померла в 2011 році. У пари народилося двоє дітей. Дочка Ллойда — Джозі Ллойд, також стала акторкою. Вона померла в 2020 році.

норман ллойд, Прісцилла Лейн, Альфред Хічкок, саботаж
Норман Ллойд і Прісцілла Лейн у фільмі Альфреда Гічкока "Саботаж" (1942)

Ллойд працював із такими кінорежисерами, як Орсон Веллс, Альфред Гічкок, Чарлі Чаплін, Жан Ренуар, Льюїс Майлстоун, Стенлі Кубрик і Бертольт Брехт. З Гічкоком і Чапліном його пов'язувала давня дружба. А про те, що він припинив співпрацю з Веллсом, спокусившись на інші пропозиції, Ллойд шкодував довгі роки.

Норман був володарем премії Венеціанського кінофестивалю і двічі номінувався на "Еммі". Актор знявся в більш ніж 60 фільмах і телевізійних шоу, серед яких: "Суспільство мертвих поетів", "Диверсант", "На межі нервового зриву", "Дівчина без комплексів", "Вогні рампи" та багато інших.

норман ллойд, Робін Вільямс, суспільство мертвих поетів
Норман Ллойд і Робін Вільямс у фільмі "Суспільство мертвих поетів"
Норман Ллойд, патрик стюарт, зоряний шлях
Норман Ллойд і Патрік Стюарт у серіалі "Зоряний шлях: Наступне покоління"

У 1950-х рр. його кар'єра пішла на спад, через те, що Ллойда запідозрили в зв'язках із комуністами, і він потрапив у так званий "Чорний список Голлівуду". Йому допоміг Альфред Гічкок, який допоміг повернутися йому у велике кіно. Ллойд також працював продюсером і режисером, ставив п'єси на Бродвеї.

Норман Ллойд
Фото: The Guardian

Востаннє знімався в кіно в 2015 році у фільмі "Аварія поїзда" разом з Емі Шумер. У 1993 році опублікував книгу мемуарів "Етапи життя в театрі, кіно та телебаченні". В останні роки часто з'являвся як почесний гость на кінофестивалях у Каннах і церемонії "Оскар". Був частим гостем телешоу.

Незважаючи на свою довгу кар'єру і популярність, Ллойд вів вельми закритий спосіб життя, настільки таємний, що документальний фільм 2007 року, знятий про його життя, називався "Хто такий Норман Ллойд?".