А Баба-Яга — проти. Як нова Попелюшка "об'єднала" феміністок з консерваторами

Для будь-якої персони, крім власне жіночої, ця роль, особливо виконана в гротескній манері, не підходить. А гендерно-нейтральна особа нехай грає Принца, його не шкода.

Є щось знущальне в ідеї відбирати цю роль у актрис і віддавати її акторам
Є щось знущальне в ідеї відбирати цю роль у актрис і віддавати її акторам

У новій голлівудській екранізації казки "Попелюшка" актор Біллі Портер гратиме гендерно-нейтральну фею-хрещену, що вже викликало бурю обурення, як з боку консерваторів-традиціоналістів, так і з табору радикальних феміністок. Аргументи у сторін різняться, але одні й інші сходяться у вкрай негативній оцінці такої новації голлівудських кіношників.

А вставлю-но я свої п'ять копійок в дискусію про гендерно-нейтральну Фею Хрещену і чому це погана ідея.

Всі ми розуміємо або відчуваємо, що проекти, побудовані на перелицюванні класичних казкових сюжетів робляться для дорослих, які хотіли б поділитися з молодим поколінням чарівними історіями свого дитинства, наперекір відомими і з досить суворою регламентацією гендерних ролей.

Але, наскільки я суджу по численних екранізацій старих казок, ця регламентація вже досить давно ні-ні та й порушується запрошенням чоловіків на роль Матріарха (запропонуйте, пліз, фемінітив), що володіє величезною владою і авторитетом старої, яка може бути покровителькою героїні або героя.

Досить часто це єдина жінка в казковій історії, яка діє з власної волі і не залежить від чоловіків.

Є щось знущальне в ідеї відбирати цю роль у актрис і віддавати її акторам, але — так повелося, Лебедєв і Мілляр наше все, і вже якщо вони зглянулися до ролі Баби-Яги, то зіграли "краще всяких там" сучасних їм виконавиць.

І Баба-Яга, і Фея Хрещена, нехай неабияк знецінені і винесені майже за кордон казкового сюжету, мають владу, недоступну абсолютній більшості жінок, хоч у казковому сюжеті, хоч у сучасному житті.

Символічно ці ролі істотні, авторитетні, важливі і викликають у декого стійке бажання їх забрати.

Тому я вважаю, що для будь-якої персони, крім власне жіночої, ця роль, особливо виконана в гротескній манері, не підходить. А гендерно-нейтральна особа нехай грає Принца, його не шкода.

Першоджерело.