Чи зможе Росія застосувати ядерну зброю?

ядерна бомба, ядерна війна, ядерна зброя
Фото: Вiкiпедiя | Вибух експериментальної атомної бомби у межах проєкту "Мангеттен"

"Росіяни повинні усвідомлювати, що після ядерного удару по Україні існує така ж висока ймовірність удару у відповідь. Чи готові вони будуть піти на такий крок із такими непередбачуваними наслідками для себе, враховуючи як вони запанікували від провалу самої операції?". Думка.

Перш ніж відповісти на це питання, погляньмо на ситуацію в Кремлі. Думаю, всі звернули увагу на зникнення Шойгу та Герасимова.

Не знаю кому як, а мені особисто це зникнення говорить багато про що. Як мінімум про те, що попри зовнішній спокій, найвище керівництво Кремля панікує.

Так, ми можемо тільки гадати в чому причина цієї паніки. Санкції, величезні втрати, реальна поразка або може все в комплексі, але це все вторинно. Головне, що вони "обделались".

"Обделались", бо були не готові до такого варіанту розвитку подій. А зараз вони судомно шукають варіанти виходу із цієї ситуації.

Якщо повернутися до ядерної зброї, то це їхній останній аргумент, який може перевернути ситуацію на їхню користь.

Важливо
Бомба Путіна. Застосування ядерної зброї в Україні призведе до війни НАТО та Росії

Однак не забуватимемо, що головна сила цієї зброї — це сам факт її наявності. Маю на увазі, що державі ядерна зброя потрібна не для реального застосування, а щоб застерегти супротивників від недружніх рухів у свій бік. Це інструмент стримування. Принаймні так воно працювало всі роки після втрати США монополії на володіння цією зброєю.

І після Хіросіми та Нагасакі ніхто ніколи не ризикував використовувати ядерну зброю для нападу на супротивника. Навіть для нападу на супротивника, який цієї зброї не мав. І навіть після воєнного програшу. США не скидали ядерну бомбу на В'єтнам, а СРСР на Афганістан. А чому?

Непередбачуваність розвитку подій. Якщо Росія хоч раз застосує ядерну зброю проти України, то як має відреагувати Захід? Теоретично він може закрити це очі. Ну, не починати ж ядерну війну? Однак якщо Росія побачить, що їй за це нічого не буде, то це розв'язує їй руки. І наступний удар може бути по Польщі. Фактично Росія так може захопити всю Східну Європу. І пасивна реакція США розв'яже руки не лише Росії. Північна Корея може вдарити по Південній. І тоді світ порине в хаос.

Важливо
Великий російський файрвол: чи допоможуть КНР та Ізраїль відрізати РФ від Інтернету

Більш ніж упевнений, що у США подібний сценарій розвитку подій уже давно прорахований. Знаєте, що під час Другої Світової війни в США було розроблено понад десяток воєнних планів із кольоровим кодуванням, із різними сценаріями розвитку подій? Був свій план на випадок війни з Мексикою, Великою Британією, Австралією, Німеччиною, Індією, Францією і навіть Канадою. Також у кожного плану були свої відгалуження, з можливим театром воєнних дій, а також хто буде у них союзником і хто буде союзником їхнього супротивника. Про ці плани я можу написати окремо. Невже хтось думає, що такі плани не існують на випадок ядерної війни? Більш ніж упевнений, що вони мають такі плани, з урахуванням різних сценаріїв і свої протоколи реагування на кожну ситуацію.

І зрозумійте правильно. Наявність цих планів не суперечить поточній позиції США. Чому? Подібні протоколи є і в Росії.

Один неправильний крок може запустити маховик, який вже неможливо зупинити. Зрозуміло, що американці не хочуть так ризикувати, проте це не означає, що вони заплющать очі.

Тоді ви запитаєте: а чому вони заплющують очі на касетні бомби та хімічну зброю? Зрозумійте, це брудний спосіб ведення війни, але цілком допустимий. Ця зброя не є елементом зовнішньої політики України. А ядерна — є, насамперед через свою величезну руйнівну силу. Ще раз нагадаю, що хімічна зброя застосовується постійно, а ядерна після Хіросіми — жодного разу.

Якщо підсумувати, то росіяни повинні усвідомлювати, що після ядерного удару по Україні існує така ж висока ймовірність удару у відповідь. І якщо прибрати їхню браваду пропаганди "всіх зітремо в порошок", то чи готові вони будуть піти на такий крок із такими непередбачуваними наслідками для себе, враховуючи як вони запанікували від провалу самої операції?