Суд визнав незаконним перерахунок голосів на окрузі №87, — Шевченко

Суд, Івано-Франківськ
Фото: Олександр Шевченко / Фейсбук | Окружний адміністративний суд в Івано-Франківську

Кандидат від партії "За майбутнє" оскаржує дії окружної комісії і подав низку судових позовів після перемоги Василя Вірастюка від "Слуги народу".

Окружний адміністративний суд Івано-Франківської області визнав незаконним рішення про перерахунок голосів на кількох дільницях 87-го округу. Про це кандидат від партії "За майбутнє" Олександр Шевченко повідомив у "Фейсбук".

Після поразки на довиборах до Верховної Ради, співвласник курорту "Буковель" подав судовий позов проти окружної виборчої комісії в Надвірній, щоб оскаржити результати. За його словами, суд визнав незаконним перерахунок голосів на дільниці №260028 у селі Монастирчани.

"Окружна виборча комісія не мала права брати на перерахунок цю ділянку без відповідних на це підстав! Це сьогодні перше позитивне рішення на користь позивача Олександра Шевченка!", — написав кандидат.

Олександр Шевченко
Допис Олександра Шевченка
Фото: Олександр Шевченко / Фейсбук

Пізніше він повідомив, що незаконними визнали дії окружної комісії щодо ділянки №260012 у селі Горохолин Ліс. Судді дійшли висновку, що не можна було вимагати перерахунку бюлетенів тільки через те, що на пакеті з документами не вказали тип виборів.

Олександр Шевченко, вибори
Допис Олександра Шевченка щодо ДВК в Горохолиному Лісі
Фото: Олександр Шевченко / Фейсбук

Як заявив Олександр Шевченко, 5 квітня приблизно о 3 годині ранку суд розглядав справу щодо ділянки №260536 в селі Чорний потік. Окружна комісія надіслала бюлетень звідти на перерахунок через присутність секретаря ДВК під час здавання протоколів, відсутність прізвищ на пакувальному акті та нібито пошкоджену упаковку.

"Після того, як ДВК залишила свої документи в приміщенні ОВК — частина бюлетенів кудись зникла. І зникли голоси За Шевченка. На упаковці вказаний 431 бюлетень, а після перерахунку лишилося 315", — зазначив кандидат. — "Є підстави вважати, що бюлетені з упаковки цієї ДВК спеціально вкрали (підозра падає на період, коли прибули спецпризначенці підрозділу" Альфа" й усіх вигнали з приміщення)".

Олександр Шевченко
Допис кандидата Шевченко щодо Чорного потоку
Фото: Олександр Шевченко / Фейсбук

Олександр Шевченко також зазначив, що до цього суд визнав законним перерахунок голосів на п'яти ділянках, зокрема в Маняві та Микуличині. Судді повинні розглянути ще більш десятка позовних заяв із приводу виборів в Івано-Франківській області.

Раніше стало відомо, що Василь Вірастюк переміг на довиборах в Івано-Франківській області, набравши 31,25% голосів. На другому місці опинився Олександр Шевченко з 29,69% голосів. ЦВК оприлюднила результати підрахунку лише через 8 днів після голосування, процес супроводжувався низкою гучних скандалів із залученням спецназу СБУ.