Нардепка Устінова приховує доходи чоловіка — Шнайдер

За словами юриста, Устінова наразі також знаходиться в США.

Народна депутатка від фракції "Голос" Олександра Устінова, яка позиціонує себе, як "непримиренний борець з корупцією", насправді сама приховує реальні дані про свої доходи.

Про це у Facebook написав юрист Михайло Шнайдер, пише "Голос".

Він нагадав, що в 2018 Устінова з чоловіком переїхала в США нібито на навчання. Після закінчення програми Ukrainian Emerging Leaders Program у Стенфордському університеті, повернулася в Україну і стала народною депутаткою. У зв'язку з цим вона змушена була подати декларацію про доходи.

"Скориставшись нормою про карантин, подає її вона в останній момент — 29 травня 2020. І тут починається найцікавіше. Устінова вказує чоловіка — Яцюка Олексія. Декларує частину квартир, зокрема квартиру якою вони з чоловіком користуються в США на 73 квадратні метри. І... приховує дохід за основним місцем роботи чоловіка. У декларації так і написано — "Член сім'ї не надав інформацію". Причому доходи в Україні він ще чомусь показував, а тут приховав. Виходить, що Олександра — приховує в декларації реальну кількість фінансів сім'ї", — пише юрист.

Він додав, що половину 2020 Устінова провела не в Україні, а в штаті Техас, публікуючи в соцмережах гнівні дописи про те, що політики не хочуть повертати саджання в тюрму за брехню в декларації, і при цьому не голосувала ні за один антикорупційний закон.

"Вона знову наприкінці терміну — 30.03.2021, подає свою декларацію вже за весь 2020 свого депутатства. Весь минулий рік, вона продовжує з чоловіком користуватися квартирою в США і знову приховує всі доходи чоловіка, скориставшись нормою — "Член сім'ї не надав інформацію" і повністю приховує наявність грошей. Просто фантастика. Саша сидить в США півроку, кричить у ФБ, що всі повинні подавати найчесніші декларації. А потім... у своїй же декларації каже, що є гроші, але скільки, де і в якій валюті просто приховує. Це як мінімум порушення закону та вимагає детального розгляду НАПКА", — додав Шнайдер.

За його словами, Устінова наразі також знаходиться в США.

"Замість засідань парламенту, вона продовжує займатися проектами в Америці й проводити там підприємницьку діяльність. А її чоловік і зовсім знаходиться там постійно, тому й приховує свій дохід у декларації, інакше до нього виникнуть питання не тільки у правоохоронних органів України, а й у податкових органів США", — резюмував юрист.

Раніше Устинова вже потрапляла в корупційний скандал. В її чоловіка Олексія Яцюка, крім квартири, площею 141 кв. метр, яка була вказана в декларації, було знайдено ще 11 квартир в одному з будинків на просп. Вернадського в столиці. Варто зазначити, що саме там зареєстрований і ФОП Яцюк О. С.