Росія не прийшла. ОБСЄ провела спеціальне засідання, ініційоване Україною

ОБСЄ, Росія, Україна, Донбас
Фото: ОБСЕ

На зустрічі українська сторона збиралася домогтися пояснень від РФ з приводу стягування військ до кордонів.

У суботу, 10 квітня, Росія не прийняла участі в засіданні ОБСЄ, яке ініціювала Україна через російські війська біля кордонів. Про це повідомляє представництво США в ОБСЄ в Twitter.

На сьогоднішній зустрічі сторони планували вимагати від Росії пояснити свої дії з нарощування військової присутності біля кордонів України.

Також українська сторона вимагала від РФ виконати свої зобов'язання в рамках частини третьої Віденського документа ОБСЄ про зменшення напруги в сфері безпеки.

США висловили жаль, що Росія так і не прийняла участі в спеціальному засіданні. Також відсутність російської сторони на переговорах розкритикували Німеччина і Франція в спільній заяві.

Франція і Німеччина вважають, що вимога України про скликання засідання було цілком виправдана. Також наголошується, що Україна може розраховувати на підтримку з боку Німеччини та Франції. Окремо держави-учасниці ОБСЄ відзначили, що пояснення Росії про військові навчання є недостатніми, йдеться в заяві.

"Ми шкодуємо, що Росія не взяла участь в сьогоднішній зустрічі і втрачає ще одну можливість пояснити свої дії. Адже ми хотіли скористатися сьогоднішньою зустріччю, щоб задати наші питання російській стороні", — йдеться в повідомленні.