Радники лідерів "Нормандської четвірки" домовилися попрацювати над Мінськими угодами

Нормандська четвірка
Фото: Charles Platiau | Лідери країн Нормандської четвірки

Українська сторона закликає посилити відповідальність за обстріл, а також скликати екстрені збори через загибель людей у зоні конфлікту.

Радники лідерів "Нормандської четвірки" виступили за додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню на Донбасі. Таку пропозицію вони озвучили 19 квітня під час конференції з головою Офісу Президента України Андрієм Єрмаком, передає пресслужба.

Німецька сторона запропонувала узгодити звернення про те, що радники лідерів Німеччини, Франції, України та Росії схвалюють нові умови щодо припинення вогню. Крім того, радники закликали учасників Тристоронньої контактної групи розробити механізм, який дозволить реагувати на випадки порушення домовленостей.

Як зазначив Андрій Єрмак, українська сторона підтримує ініціативу і вже підготувала кілька пропозицій щодо змін у режимі припинення вогню, які незабаром представлять послу Яшару Халіті Чевіку, який координує робочу групу з безпеки. Зокрема, Україна пропонує посилити санкції за снайперські обстріли і в разі загибелі людей збирати робочу групу ТКГ протягом 24 годин — учасники повинні з'явитися в обов'язковому порядку.

Радники лідерів країн-учасниць "Нормандського формату" також домовилися продовжити роботу над узгодженням кластерів, спрямованих на виконання Мінських домовленостей для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, під час наступних засідань.

Раніше Володимир Зеленський провів переговори з президентом Франції Емманюелем Макроном у Парижі, до них по відеозв'язку приєдналася канцлер Німеччини Ангела Меркель. Лідери країн "Нормандської трійки" обговорили вступ України в НАТО.

Макрон після зустрічі із Зеленським заговорив українською мовою.

З'явилася інформація, що президенти Росії і Фінляндії обговорили Україну по телефону. Зокрема, Володимир Путін і Саулі Нііністе поговорили про скупчення російських військ на українському кордоні і гостру ситуацію в Криму.