США підтримують вступ України в НАТО, — Білий дім

Карін Жан-П'єр, адміністрація Байдена, Білий дім, прес-секретар, підтримка США, Байден підтримує Україну в НАТО
Фото: Гліб Гаранич | Карін Жан-П'єр

Приєднання до Альянсу, заявили американські чиновники, стане можливим після виконання країною відповідних зобов'язань.

Адміністрація президента США Джо Байдена підтримує вступу України в НАТО. Про це під час прес-брифінгу в штаті Луїзіана сказала Карін Жан-П'єр, заступниця прес-секретаря Білого дому.

"Адміністрація Байдена прихильна тому принципу, щоб двері НАТО залишалися відкритими для охочих, коли ті виконають зобов'язання для вступу та зроблять внесок у посилення євроатлантичної безпеки", — зазначила представниця Білого дому.

Журналіст уточнив чи означає це, що США підтримують вступ України в НАТО, на що Жан-П'єр заявила:

"Так, ми підтримуємо".

Трансляція цього брифінгу велася на YouTube в аудіоформаті.

Влітку 2020 року директор Офісу зв'язку НАТО в Україні Александер Вінніков розповідав, що для приєднання України до Альяну нашій країні необхідно провести низку реформ, зокрема — у військовій та цивільній сфері.

"Щоб стати членом НАТО, треба провести комплексні реформи у владі. Це охоплює й економічну сферу: для бізнесу дуже важливо, щоб в країні працювала судова влада, і щоб інвестори були захищені... Україна пройшла дуже великий шлях із 2014 року в своїх Збройних силах, особливо, що стосується тактичного рівня і рівня логістики та боєздатності. Однак стандарти НАТО полягають не тільки в технічних характеристиках, але також і в стандартах управління та стандартах інститутів. Йдеться про цивільний контроль, контроль над збройними силами і силами безпеки", — розповів Вінніков.

Зазначимо, в лютому 2019 року набули чинності зміни до Конституції України щодо курсу України на ЄС і НАТО.

Нагадаємо, 16 квітня на брифінгу за підсумками зустрічі президентів України, Франції та канцлерки Німеччини Володимир Зеленський заявив, що розраховує почути на саміті НАТО, який має відбутися влітку цього року, "підтримку надання Плану дій щодо членства".