Влащенко розраховує на залучення Кличка до порятунку рейтингу Добкіна – політолог

Політолог відзначає також, що Кличко має перед Добкіним певний борг.

У найближчий четвер, 13 травня, в Києві має пройти круглий стіл за участю мерів міст, організований політтехнологом Михайла Добкіна сином колишнього генпродюсера телеканалу ZIK та телеведучої Наталії Влащенко Сергієм Влащенко. Головною метою цього столу, на якому єдиним представником великих міст може виявитися мер Києва Віталій Кличко, є судомні спроби врятувати стрімко падаючий рейтинг Михайла Добкіна напередодні виборів мера Харкова, пише директор Інституту соціально-політичного проєктування «Діалог» Андрій Миселюк в блозі на Korrespondent.net.

«Якщо в березні за нього готовий був голосувати кожен третій харківʼянин (тоді соціологи фіксували 35% голосів за цього кандидата), то до травня його підтримка скоротилася в два рази. І за даними SOCIS, становить зараз 16,6%», — уточнює політолог.

З огляду на таке різке зниження симпатій харківʼян, штаб Добкіна рекомендував йому залучити на свою сторону національно-патріотично налаштований електорат. З цією метою Добкін нещодавно в одному з ефірів з Наталією Влащенко несподівано виступив на захист націонал-патріота Андрія Антоненка — Ріфмастера, якого звинувачують в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета.

Такий різкий розворот в риториці Добкіна не був зрозумілий його прихильниками, що і зафіксували дані SOCIS.

«Штаб Добкіна прямо за заповітами Ілліча вирішив «йти іншим шляхом». І, намагаючись підвищити політичну вагу Михайла Добкіна, планує в цей четвер, 13 травня, організувати для нього в Києві круглий стіл з мерами українських міст. І якщо з присутністю на цьому заході мерів інших великих міст країни можуть бути великі проблеми, то мера Києва Віталія Кличка, цілком можливо, вдасться туди затягнути», — пише Миселюк.

Політолог відзначає також, що Кличко має перед Добкіним певний борг. У минулому році Добкін успішно впорався з роллю підставного кандидата, як і Андрій Пальчевський. Цей дует технічних кандидатів забезпечив Кличку перемогу в першому турі.

«Інше питання, чи захоче Віталій Кличко відплатити послугою за послугу, взявшись за порятунок падаючого рейтингу Михайла Добкіна. Якщо і тут політтехнологів Добкіна чекає провал, їм доведеться вже боротися виключно за вихід у другий тур», — резюмує експерт.