РНБО включає в число олігархів 13 персон, — Данілов

данилов, рнбо, олігархи, фото
Фото: скриншот

Олігархів будуть визначати на основі критеріїв, зазначених у законі, що розробляється.

Президент Володимир Зеленський доручив РНБО, Антимонопольному комітету та Офісу президента розробити закон про олігархів. В РНБО до них "упевнено відносять 13 персон".

Про це сказав секретар РНБО Олексій Данілов, виступаючи на всеукраїнському форумі "Україна 30. Безпека країни".

"В РНБО мають на увазі 13 персон, яких можна з упевненістю віднести до середовища олігархів за тими критеріями, які розраховуються в РНБО", — заявив він. Чиновник не уточнив, про кого йде мова.

У законопроекті про статус олігарха, розробку якого анонсував Зеленський, буде прописано, хто це такий і за якими параметрами його визначатимуть. Про це розповів у кінці квітня в інтерв'ю перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Буде сім критеріїв, за допомогою яких можна оцінити фінансове становище людини, її вплив на сферу політики тощо. Людина визнається олігархом, якщо відповідає трьом і більше критеріям.

До того, кого визнають олігархом, застосують санкції, щоб він перестав відповідати "зайвим" критеріям.

Нагадаємо, що Зеленський заявив, що більше не можна допускати впливу олігархів на країну. "Будуть впроваджуватися санкції, олігархи будуть перетворюватися на бізнесменів, тому що ми підтримуємо великий бізнес, а вплив олігархів на економіку України, закони, Верховну Раду допускати більше не можна", — повідомив президент.

Американці допоможуть українцям у боротьбі з олігархам і, оскільки в адміністрації Байдена є чимало осіб, зацікавлених у цьому, розповів екс-директор у справах Європи і Євразії в Раді національної безпеки США Деніел Фрід. За його словами, громадяни України систематично роблять свій вибір у бік боротьби з корупцією, підвищення прозорості дій влади.