Екс-генпрокурора Піскуна виселили з державної дачі після розпорядження Зеленського

Святослав Піскун
Фото: Скриншот | Екс-генпрокурор України Святослав Піскун

Святослав Піскун отримав заміську ділянку в оренду на 49 років і нібито справно платив за неї. Тепер же договір розірвали за розпорядженням президента Зеленського.

Колишнього генерального прокурора України Святослава Піскуна виселяють з державної дачі під Києвом. Про це він розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

За словами екс-чиновника, держава в односторонньому порядку розірвала договір про оренду ділянки і вручило йому відповідне повідомлення 13 травня. Тепер Святослав Піскун змушений з'їхати з дому і знайти нове житло. До цього екс-чиновник проживав в квартирі багатоповерхового будинку.

"Я згоден з рішенням Президента, і звичайно я звідти з'їду", — зазначив екс-генпрокурор. "Звичайно, це неприємно, але що поробиш. Треба, так треба".

Святослав Піскун зазначив, що раніше право на державні дачі отримували особи, список яких затвердив Кабмін, в тому числі Генеральний прокурор, голови Верховного і Вищого господарського судів. На цій підставі він отримав нерухомість в оренду на 49 років за указом президента Леоніда Кучми в 2002 році і оселився туди, у статусі особи, яку охороняють. Піскун запевняє, що справно платив високу орендну плату, а не "символічну".

Раніше на засіданні РНБО президент Володимир Зеленський доручив провести аудит нерухомості в Конча-Заспі і Пущі-Водиці з метою встановити, хто і за яким правом там проживає. За словами глави держави, ряд осіб уклали договори на користування будівлями і змогли там жити за "символічну плату", а також отримали компенсацію за ремонт орендованої власності.

У минулому році Святослав Піскун став радником генпрокурора Ірини Венедиктової, але незабаром був звільнений. Він пробув на посаді менше місяця — липня по серпень. На думку юриста Олександра Леменова, дане рішення великою мірою продиктовано позицією Офісу президента.