"Україна — це центр Європи за географією, духом і цінностями", — Зеленський

Володимир Зеленський
Фото: Офіс президента | Президент України Володимир Зеленський

Українці щодня доводять, що є європейцями за духом і прагненнями, запевняє глава держави, а тому обов'язково вступлять до ЄС.

15 травня президент України Володимир Зеленський висловився на честь Дня Європи. Він розповів про європейські перспективи українців на своїй сторінці в Twitter.

Володимир Зеленський нагадав, що географічно Україна знаходиться в Європі і захищає її східний кордон від агресора. За його словами, українці активно прагнуть стати частиною європейського співтовариства і докладають для цього чималих зусиль, починаючи з Революції Гідності.

"Україна – це Європа. І ми – європейці. Ми – центр і серце Європи. За географією, духом, цінностями й прагненнями. Ми довели це на Майдані й доводимо щодня, змінюючи нашу державу, будуючи незалежність і наше майбутнє, захищаючи східний кордон Європи. UA обовʼязково буде в #EU ", — написав президент.

День Європи в Україні традиційно відзначають кожної третьої суботи травня. У 2003 році це свято своїм указом запровадив другий президент Леонід Кучма, таким чином він підкреслив курс на зближення з європейськими країнами і подальше вступ до Євросоюзу. Примітно, що в світі є ще дві дати Дня Європи, встановлені Радою Європи (5 травня) і Європейським союзом (9 травня).

У 2021 році в Києві заходи назвали "Дунайський шлях до Європи". У Департаменті суспільних комунікацій КМДА звернули увагу, що Україна очолила Дунайську комісію, міжнародну організацію з розвитку судноплавства на річці Дунай. Святкування організували на Михайлівській площі.

Раніше Володимир Зеленський привітав українців з настанням весни, натякнувши на "посадки". Він підкреслив, що до 111 іноземним "кримінальним авторитетам" в Україні вже застосували жорсткі санкції.

Повідомлялося також, скільки і коли українці будуть відпочивати в травні 2021 року. Нехай найдовші вихідні місяця вже пройшли, незабаром настануть цікаві свята.

На зустрічі з Еммануелем Макрона у Франції президент Володимир Зеленський закликав прискорити вступ України до Європейського союзу. За його словами, країна не може "нескінченно залишатися в передпокої".