Прорив у переговорах ТКГ: узгоджені кроки для розблокування роботи КПВВ на Донбасі

ТКГ, донбас, КПВВ, щастя, золоте
Фото: РБК-Украина

В ОБСЄ, стверджує українська сторона, готові поїхати в Щастя і Золоте, щоб оцінити ситуацію для початку пропуску людей.

Українська делегація в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі заявила, що сторони домовилися про взаємні гарантії безпеки для розблокування процесу відкриття КПВВ "Щастя" і "Золоте". Про це повідомляє прес-служба української сторони в Telegram.

"Координатор Гуманітарної підгрупи посол Т. Фріш підтвердив свою готовність відвідати зазначені КПВВ для об'єктивної оцінки виконання умов для їх відкриття", — сказано у повідомленні.

Крім того, українська сторона запропонувала узгодити план розмінування з планом допуску ремонтних робіт на об'єктах критичної інфраструктури.

"...більшість з таких об'єктів знаходиться саме на ділянках, які попередньо заплановані для розмінування відповідно до рішень лідерів Н4 за підсумками Паризького саміту в грудні 2019 року", — повідомили в українській делегації ТКГ.

Нагадаємо, ще у листопаді глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що українська сторона відкриє нові КПВВ "Щастя" і "Золоте" на Донбасі, незважаючи на відмову бойовиків відновити пропуск людей через лінію розмежування.