"ФОПи – це класно, але нам треба рухатися вперед" – Тарас Кицмей підтримав створення Дія City

Президент корпорації SoftServe Тарас Кицмей взяв участь у дискусійній панелі "Україна – новий ІТ-хаб Європи", яка відбулась в рамках Всеукраїнського форуму "Україна 30. Цифровізація". Дискусію модерував заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков. Під час обговорення Кицмей висловився на підтримку запровадження в Україні спеціального правового та податкового режиму для ІТ компаній Дія City.

Трансляція велася на YouTube.

Кицмей зазначив, що наразі Україна переживає стрімке зростання ІТ-індустрії. Навіть під час кризи коронавірусу ІТ-індустрія зросла на 20%. Кількість відкритих IT-вакансій досягла піку на початку 2021 року. Тому потреба у ІТ-фахівцях в 2 рази більша, ніж їх випускають виші. Причиною такого успіх Кицмей вважає вміння українських компаній конкурувати на світових ринках, а також вільну регуляцію ІТ-сектору в країні. Проте додав, для подальшого зростання потрібні зміни.

"Коли ми говоримо про ФОПів – це класна модель, яка працює. Але чи повинні ми рухатися далі? – Так, звичайно. Якщо на сьогоднішній день в Україні працює 200 000 ІТ-спеціалістів, то під цей рух вперед ми повинні підводити і законодавство. Дія City – це прекрасне доповнення тієї моделі, яку на сьогоднішній день ми маємо", – наголосив Кицмей.

Зазначимо, Дія City – це віртуальна вільна економічна зона зі спеціальним податковим і правовим режимом для ІТ-компаній. Мета проєкту – збільшення частки ІТ-галузі у ВВП країни шляхом запровадження гнучкої податкової системи та створення умов для залучення іноземних інвестиції.