Суд виправдав Сергія Стерненка у справі про викрадення людини

сергей стерненко, суд, апеляція
Фото: Скриншот

Із Стерненка зняли головну частину обвинувачення: ст. 187 ч.2 "Напад з метою заволодіння чужим майном, пов'язаний із застосуванням насильства"

Сьогодні, 31 травня 2021 року Апеляційний суд Одеси повинен винести вердикт у справі екслідера одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка і Руслана Демчука. Суду передували кілька тижнів розгляду вироку в апеляційній інстанції. Однак, уже стало відомо, що суд виправдав Стерненка у справі про викрадення людини. Це ст. 187 ч.2 "Напад з метою заволодіння чужим майном, пов'язаний із застосуванням насильства". Суддя заявила, що ця стаття визнана недоведеною. Про це пише Hromadske.

Нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд Одеси визнав Сергія Стерненка і Руслана Демчука винними в розбої, викраденні людини та незаконному зберіганні зброї. Обох обвинувачених засудили до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

Рішення прийнято у справі п'ятирічної давності про викрадення новообраного депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича. За версією слідства, 24 квітня 2015 року тодішній лідер одеського осередку "Правого сектору" Стерненко і його соратник Руслан Демчук викрали Сергія Щербича. У поліції вважають, що потерпілого били, катували, вимагали відмовитися від депутатського мандата. Щербича відпустили, перед цим нібито вкравши в нього 300 гривень.

Стерненко відкидає всі звинувачення і наполягає на політичній вмотивованості справи. Таку ж позицію висловлює і Демчук.

Напередодні біля Офісу президента в Києві і ще кількох містах пройшла акція "Покажіть нам справедливість" на підтримку Стерненка.