Юрист пояснив, чому не було конфлікту інтересів у призначенні Вітренка в "Нафтогаз"

Фото: nv.ua

У нинішнього глави НАК "Нафтогаз України" відсутній конфлікт інтересів з компанією, бо раніше на своїй посаді в Міністерстві енергетики він не займався контролем національної акціонерної компанії.

Про це заявив експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього Олександр Чебаненко, передає "РБК-Україна".

"Стаття 26 закону "Про запобігання корупції" встановлює два обмеження для особи займати позицію в компанії, якщо є конфлікт інтересів. Перше — якщо до цього особа займала таку позицію, що мала право здійснювати контроль, робити вказівки, контролювати компанію. Другий момент — часовий проміжок, протягом якого особа обіймає посаду до приходу на позицію в компанії. На наш погляд, від року і більше повинна особа займати попередню посаду, в якій контролювати компанію", — зазначив Олександр Чебаненко.

Юрист підкреслив, що ключовим у питанні законності призначення Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України" є питання здійснення ним нагляду і контролю над компанією. На його думку, до приходу в НАК Вітренко ніяк не контролював НАК, а значить, і конфлікту інтересів бути не може.

"Головна характеристика, яка становить суть конфлікту інтересів, — особа реально виконує розпорядчі функції і контроль. На наш погляд, саме це дозволяє стверджувати, що конфлікту інтересів у призначенні Юрія Вітренка немає. Тому що в цьому випадку є всі підстави стверджувати, що в повноваження Юрія Вітренка контрольні функції щодо НАК "Нафтогаз України" не входили", — пояснив Чебаненко.

Нагадаємо, 15 червня в НАЗК повідомили про припис Кабміну, в якому йдеться про припинення контракту з чинним головою правління НАК "Нафтогаз України" Юрієм Вітренком.

На думку голови НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, припис Національного агентства з питань запобігання корупції є незаконним, а висновки агентства свідчать про типовий приклад "вибіркового правосуддя" та упередженого ставлення.